Importo iš Europos Sąjungos (ES) į Jungtinę Karalystę (JK) pokyčiai

JK išstojus iš ES, nuo 2021 m. prekybiniai santykiai tarp ES ir JK vystomi pagal prekybos ir bendradarbiavimo sutartį. Šis susitarimas numato nulinius muitų tarifus ir nulines kvotas visai prekybai prekėmis, atitinkančiomis tam tikras prekių kilmės taisykles, tarp ES ir JK.

 

Nuo 2024 m. keičiasi žemės ūkio ir maisto produktų importo į JK iš ES taisyklės. Žemės ūkio ir maisto produktų importas bus pagrįstas rizikų kategorijomis, t. y. SPS prekės bus skirstomos į aukštos, vidutinės ir žemos rizikos kategorijas, kurios nulems produkto kontrolės pobūdį. Numatyti 3 įgyvendinimo etapai importo kontrolės procedūrų įvedimui:

  • 2024 m. sausio 31 d. - sveikatos sertifikatų įvedimas importuojant vidutinės rizikos gyvūninius produktus, augalus, augalinius produktus ir didelės rizikos negyvūninės kilmės maistą ir pašarus iš ES.
  • 2024 m. balandžio 30 d. – fiziniai, dokumentiniai ir tapatybės patikrinimai pasienio kontrolės postuose vidutinės rizikos gyvūniniams, augalų ir augaliniams produktams ir didelės rizikos negyvūninės kilmės maisto ir pašarų produktams iš ES.
  • 2024 m. spalio 31 d. -  bus reikalaujama saugos ir saugumo deklaracijų iš ES importuojamoms prekėms.

 

                                                                                                                                                   

Daugiau informacijos:

Border Target Operating Model

Information leaflets for businesses - GOV.UK (www.gov.uk)

TOM risk categoriesforanimalandanimalproductimportsfromthe EU to GreatBritain: summarytables - GOV.UK (www.gov.uk)

TOM risk categorisations - UK PlantHealthInformationPortal (defra.gov.uk)

 

Taip pat nuo 2024 m. sausio 1 d. ant maisto produktų, parduodamų JK, pakuočių, turi būti nurodytas JK Food Business Operator (FBO) adresas. Jei FBO nėra įsteigtas JK, turi būti nurodytas importuotojo, veikiančio JK, adresas. Daugiau informacijos čia.

Atnaujinimo data: 2024-02-07