Žvejybos ir akvakultūros sektoriaus atstovai, patyrę nuostolių dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą, netrukus galės kreiptis kompensacijų – patvirtintos naujos taisyklės

Data

2022 12 01

Įvertinimas
2
pexels-photo-2466837.jpeg

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasirašė naujas Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programos penktojo sąjungos prioriteto „Prekybos ir perdirbimo skatinimas“ veiklos srities „Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą neigiamo poveikio mažinimas“ įgyvendinimo taisykles, taikomas už 2022 m. pateiktas paraiškas.

Pagal šias taisykles žvejybos  ir akvakultūros sektoriaus atstovai nuo gruodžio 5 d. iki sausio 5 d. bus kviečiami teikti paraiškas.  Šiam paraiškų pateikimo etapui skirta 4 mln. Eur paramos lėšų.

Lėšos priemonei įgyvendinti skiriamos iš Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo (75 proc.) ir bendrojo finansavimo lėšų, numatytų Lietuvos Respublikos valstybės biudžete (25 proc.).

Pareiškėjai, atitinkantys reikalavimus, galės gauti kompensacijas už prarastas pajamas ir (arba) papildomas išlaidas, patirtas dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą keliamų rinkos trikdžių ir jos poveikio žvejybos ir akvakultūros produktų tiekimo grandinei.

Su naujomis taisyklėmis galite susipažinti čia.