Žemės ūkio ministras aktualius klausimus su ūkininkais aptarė LŪS išplėstiniame prezidiumo posėdyje

Data

2022 11 14

Įvertinimas
5
tit.JPG

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas išplėstiniame Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo posėdyje su žemdirbių savivaldos atstovais aptarė daugiamečių pievų atkūrimo, investicijų į valdas, ekonominio gyvybingumo kriterijų ir kitus aktualius klausimus.

Ministras sako, kad tokie susitikimai labai naudingi: juose tiesiogiai bendraujant su ūkininkais aptari jų problemas, tai lemia ir sprendimų operatyvumą. Toks ir tikslas – išgirsti kiekvieną ūkininką, ypač tuos, kuriems reikalinga pagalba – smulkiuosius, šeimos ūkius.

„Dėl vieno aktualiausių klausimų – daugiamečių pievų atkūrimo – su žemdirbių savivaldos atstovais dar susitiksime, problema bendra, tad manau, kad rasime ir sprendimą. Tokie pokyčiai, kaip investicijos į valdas, ekonominio gyvybingumo kriterijai jau pateikti aptarti, o netrukus pateiksime gamybos didinimo siūlymus, valdymo reikalavimų bei geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės taisykles. Iki Naujų metų tikimės su ūkininkais aptarti visą Tiesioginių išmokų taisyklių paketą“, - kalbėjo žemės ūkio ministras.

Susitikime aptartas Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas, paramos naudojimosi galimybės ir kiti klausimai.