„Žalioji savaitė“ Berlyne: žemės ūkio ministras K. Navickas susitiko su Ukrainos ūkio ir maisto pramonės ministru

Data

2023 01 20

Įvertinimas
4
DSC00529.JPG

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas parodoje „Žalioji savaitė“ susitiko su Ukrainos žemės ūkio ir maisto pramonės  ministru Mykola Solskyi. Ministrai aptarė Juodosios jūros uosto koridoriaus situaciją bei trukdžius, kuriuos sukuria Rusija.

„Kalbėjomės apie eksporto koridorius, padėtį Juodosios jūros uostuose, kuri dėl neadekvačių Rusijos pareigūnų veiksmų prastėja kasdien. Tikiuosi, kad bendromis pastangomis, kiek galėdami, padėsime spręsti eksporto iš Ukrainos problemas, kad pasaulis nepritrūktų grūdų, o Ukrainos ūkininkai galėtų sėti, pjauti ir parduoti savo užaugintą derlių“, - sakė ministras K. Navickas.

Pasak Ukrainos ministro M. Solskyi, Rusija nevykdo savo susitarimo dalies, grūdus eksportuojančių laivų pralaidumas sumažėjo perpus, todėl milijonai žmonių visame pasaulyje negauna būtinos produkcijos. Šiuo metu daugiau kaip 100 laivų laukia eilėje ir situacija kasdien prastėja.

„Bendros frazės, kad koridorius veikia, yra apie nieką. Iš tiesų koridorius nedirba taip, kaip turėtų, todėl labai svarbus bendras pasaulinis požiūris, nes problema liečia milijonus. Laivų skaičius, praplaukiantis koridoriumi, turi padidėti du tris kartus, kaip buvo anksčiau. Mažėjantis grūdų iš Ukrainos eksportas reiškia didesnes produkcijos kainas, tad visi už tai mokame“, - sakė Ukrainos žemės ūkio ir maisto pramonės  ministras.

Ukrainos ūkininkai net vykstant karui dirbo laukus, tačiau situaciją sunkino ir lietingas ruduo bei prasta žiema. Pasėta apie 30 proc. mažiau javų, todėl labai svarbu, kad Juodosios jūros koridorius tinkamai veiktų.

Ministras padėkojo Lietuvai už visokeriopą pagalbą, tiek priimant pabėgėlius, tiek aukojant ir vykdant įvairias iniciatyvas, tarp kurių – elektros generatorių siuntimas į šią šalį, tiek palaikant Ukrainą politiniu lygmeniu.

„Mūsų požiūris į grėsmes yra vienodas, nes turime vienodos patirties su ta valstybe. Esame labai dėkingi, kad Lietuva taip aktyviai padeda Ukrainai, tikiuosi, kad tai tęsis iki mūsų pergalės“, - teigė Ukrainos ministras Mykola Solskyi.

Susitikime sutarta, kad Baltijos šalių žemės ūkio ministrai, išreikšdami solidarumą ir palaikymą, artimiausiu metu apsilankys Ukrainoje.