VšĮ „Ekoagros“ pradeda 25-ąjį sezoną

Data

2022 05 16

Įvertinimas
3
sita.JPG

VšĮ „Ekoagros“ veiklos 25-erių metų sukakties proga pasodinti 25 ąžuoliukai VDU Žemės ūkio akademijos ąžuoliukų giraitėje. Talkoje dalyvavo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, VšĮ „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė bei kolektyvas, VDU Žemės ūkio akademijos kanclere prof. dr. Astrida Miceikienė ir Miškų ir ekologijos fakulteto studentai.

„Jau ketvirtį amžiaus ši vienintelė Lietuvoje ekologinės gamybos sertifikavimo paslaugas teikianti įstaiga rūpinasi, kad vartotojus pasiektų išties ekologiški produktai. Vartotojai maisto kokybei skiria vis daugiau dėmesio, tad ir įstaigos veikla bei uždaviniai tampa vis aktualesni“, - teigia žemės ūkio ministras.

Ekologinė gamyba apima visus etapus – nuo pirminės produkto gamybos iki perdirbimo, saugojimo, transportavimo, pardavimo ar tiekimo vartotojui.

Visi su ekologiškais produktais dirbantys ūkio subjektai yra įtraukti į kontrolės sistemą, jų veikla tikrinama, o produktai sertifikuojami.

Kiekvienas ekologiškai ūkininkaujantis kasmet privalomai patikrinamas vietoje. Dar ne mažiau kaip 10 proc., atrinktų pagal rizikos įvertinimą, yra tikrinama papildomai. Jeigu tikrinant randama draudžiamų medžiagų, prarandama teisė realizuoti produkciją kaip ekologišką.

Ekologišką maistą lengva atpažinti dėl išskirtinio ženklinimo. Visi supakuoti ekologiški produktai paženklinti ES ženklu. Greta šio dedamas ir nacionalinis ženklas, kuris privalomas ant visų mūsų šalyje pagamintų ir supakuotų ekologiškų produktų.

Pagrindinius reikalavimus ekologiniam sektoriui nustato Europos Komisija, taisykles rengia Žemės ūkio ministerija, o sertifikavimą ir kontrolę vykdo VšĮ „Ekoagros.