Vainikų nuleidimo ceremonijoje pagerbti žuvusieji jūroje

Data

2022 08 01

Įvertinimas
0
DSC_1570.jpg

Šį savaitgalį Jūros šventėje, pagerbiant žuvusiuosius jūroje, vėl į Baltijos jūros bangas nuleisti gėlių žiedai ir vainikai. „Negrįžusių iš jūros pagerbimo ceremonija – labai graži ir prasminga šventės tradicija. Svarbu prisiminti ir pagerbti tuos, kurie paskyrė savo gyvenimus Lietuvos laivams ir jūrai“, – sako žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis.

Pasak Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus Tomo Kazlausko, ši tradicija primena, koks atsakingas ir reikalaujantis nuolatinio susikaupimo yra jūrininko ir visų žmonių, kurie vykdo veiklą atviroje jūroje, darbas.  

Iškilmingoje, daugiau nei 30 laivų rikiuotėje, renginio svečius į vainikų nuleidimo vietą plukdė du Žuvininkystės tarnybos laivai – „Vakaris“ ir „LT-P-923“.

Vainikų nuleidimo ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, gimusi dar 1934 metais, organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje.  Joje pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje ar paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus.

Foto: žemės ūkio viceministras D. Dudutis ir Žuvininkystės tarnybos direktorius T. Kazlauskas