Tręšimo sezonas prasidėjo – ką svarbu žinoti?
Žemės ūkio ministerija primena, kad nuo kovo 2 d. jau galima tręšti dirvą tręšiamaisiais produktais. To daryti negalima nuo gruodžio 1 d. iki kovo 1 d., nes nevykstant augalų vegetacijai ir sumažėjus mikrobiotos veiklai dirvožemyje tręšiamieji produktai išsiplauna iš dirvos ir virsta tarša bei ekonominiais ūkio nuostoliais.
Primename, kad duomenis apie mineralinių (neorganinių) ir (ar) organinių trąšų panaudojimą galima pateikti Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) Trąšų naudojimo apskaitos posistemyje arba elektronine ar popierine forma vieną kartą per metus iki gruodžio 1 d. Duomenys popierinėje ar elektroninėje formoje gali būti pateikiami ir valdos lygmeniu.
Dalyvaujantys Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano intervencinėse priemonėse „Veiklos ariamojoje žemėje“ veiklose „Tarpiniai pasėliai“, „Kraštovaizdžio elementų priežiūra“, „Trumpaamžių medingųjų augalų juostos“, „Daugiamečių žolių juostos“, ekologinėse sistemose „Kompleksinė pievų ir šlapynių priežiūros schema“, „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“, „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“ turės laikytis ne atskirų, kaip iki šiol, bet bendrųjų reikalavimų pildyti duomenis apie panaudotus tręšiamuosius produktus (įskaitant mėšlą ir srutas).
Atkreipiame dėmesį, kad PPIS Trąšų naudojimo apskaitos posistemyje įdiegtas Tręšimo planavimo funkcinis komponentas (tręšimo įrankis). Ūkininkai, įvertinę dirvožemio agrochemines savybes ir jame esančias maistines medžiagas, priešsėlį, auginamas kultūras, planuojamą derlių, gali sudaryti tręšimo planą, apskaičiuodami optimalias tręšimo normas pagal veikliąsias medžiagas – azotą, fosforą ir kalį, ir trąšų kiekius 1 ha (kg/ha arba t/ha) visam laukui arba lauko daliai. Tręšimo įrankis yra nemokamas ir perkantiems tręšimo planų sudarymo paslaugą padės sutaupyti lėšų.
Pristatymą kaip naudotis tręšimo įrankiu galite rasti čia.
Atnaujinimo data: 2025-03-13
Taip pat skaitykite:
Vartotojų teisės – prioritetas: atnaujinti reikalavimai konservuotoms daržovėms
Pirmieji žingsniai tvaraus ir konkurencingo žemės ūkio link: 100 dienų pokyčiai
Kainų galvosūkis: ministras I. Hofmanas susitiko su Konkurencijos tarybos atstovais
Žemės ūkio ministerijos ir akvakultūros įmonių dialogas: aktualijos ir ateities planai