Minint Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos šimtmetį Žemės ūkio ministerija organizuoja renginių ciklą „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“, skirtą pristatyti žemės ūkio mokslo proveržį bei pagerbti jį kuriančius regionų gyventojus. Iki rudens vidurio tokie renginiai vyks visose Lietuvos apskrityse, o pirmasis nuaidėjo savaitgalį Gargžduose, Minijos slėnyje.
Pasak renginyje dalyvavusio žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, svarbu parodyti ne tik per šimtmetį įvykusią pažangą žemės ūkio sektoriuje, bet ir pasidžiaugti sparčiais pokyčiais, kuriuos atnešė užaugusi naujoji Nepriklausomos Lietuvos ūkininkų karta.
„Šis renginys Gargžduose yra tik pirmas iš viso ciklo, kurio tikslas, jog kuo daugiau Lietuvos žmonių išgirstų, ką davė mokslas mūsų žemės ūkiui. Šimtmetį mininti VDU Žemės ūkio akademija renginių metu ruošia edukacines programas, supažindina su galimybe studijuoti jų universitete, nes labai svarbu, kad jaunimas, kuris auga, pasirinktų profesijas žemės ūkio srityje bei tuo pačiu pratęstų tėvų pradėtus darbus, mat dabartiniu metu ūkiuose vyksta kartų kaita ir prieš trisdešimt metų ūkininkauti pradėjusios šeimos savo verslus ruošiasi perduoti vaikams“, - teigia ministras K. Starkevičius.
Gargžduose susirinkę renginio dalyviai galėjo dalyvauti diskusijoje „Kaimo plėtra. Iššūkiai ir poreikiai“, kurioje apie žemės ūkio pažangą ir ateitį kalbėjo VDU Žemės ūkio akademijos, Žemės ūkio ministerijos bei Klaipėdos, Šilutės ir Kretingos rajonų savivaldybių atstovai.
Vyko ir žemės ūkio studijų mugė, istorinių fotografijų paroda, kurioje užfiksuota žemės ūkio ir kaimo gyvenimo raida per pastaruosius 100 metų. Susirinkusiųjų dėmesį patraukė žemės ūkio inovatyvių technologijų pristatymas, suteikęs galimybę iš arti pamatyti, kaip moderniausi dronai jau tapo neatsiejama pagalba šiuolaikiniuose ūkiuose, pavyzdžiui, sudarant kintamos tręšimo normos žemėlapius.
„Sovietinė okupacija mus nubloškė giliai į rytus. Tremtys sunaikino pačius pažangiausius ūkius ir palaužė ūkininkus, atimant iš jų viską. Tačiau dabar jau užaugo pirmoji karta naujųjų ūkininkų, kurie įsisavina naujausias technologijas, todėl galime drąsiai sakyti, kad mūsų šalies žemės ūkis technologiniu atžvilgiu neatsilieka nuo pačių pažangiausių pasaulio valstybių. Tik svarbu ties tuo nesustoti. Mes matome sekančius žingsnius, matome netolimoje ateityje skaitmenizuotą žemės ūkį, naujausių technologijų pritaikymą versluose ir, žinoma, dirbtinio intelekto atėjimą į kaimo vietoves“, - sako ministras.
Renginyje padėkos raštus ir ministerijos įsteigtas dovanas už nuopelnus šalies žemės ūkio ir mokslo raidai gavo Klaipėdos rajono ūkininkai: Manfredas Skroblis – už ilgametį ūkininkavimo tradicijų puoselėjimą, modernaus ir inovatyvaus ūkio sukūrimą, Romas Liaudanskas – už modernaus ir išmanaus pienininkystės ūkio puoselėjimą, inovacijų diegimą žemės ūkyje, Irena Lachaj – už sumanų ir tvarų ūkininkavimą, mokslo pažangos naujovių diegimą pienininkystės ūkyje, ir Tadas Mockus – už kantrybę ir pastangas kuriant konkurencingą ekologinį ūkį bei ekologiškos produkcijos gamybą, trumpųjų maisto tiekimo grandinių vystymą.
Artimiausi „Nuo arklo iki roboto – 100 žemės ūkio pažangos metų“ renginių ciklo renginiai:
Rugpjūčio 25 d. – Jurbarko krašto šventėje
Rugsėjo 6 d. – Šiaulių miesto šventėje „Šiaulių dienos“.
Daugiau nuotraukų rasite čia.
Nuotraukų autorius Tomas Petrovskis
Atnaujinimo data: 2024-08-19
Tiesiamas žemės ūkio tiltas tarp ES ir Moldovos
Finalinė dešimties renginių ciklo šventė: inovacijos yra raktas į klestintį žemės ūkį
„Taikos duona“: be maisto saugumo nebus ir taikos
Trumposios tiekimo grandinės: maistas, kuriuo gali pasitikėti
Ministras K. Starkevičius išreiškė besąlygišką paramą Ukrainos žemės ūkio sektoriui