Parodoje „Žalioji savaitė 2023“ – dėmesys lietuviškai duonai milžinei ir žemės ūkio politikai

Data

2023 01 20

Įvertinimas
5
duona.JPG

Parodoje Lietuvos stende vykusi duonos milžinės degustacija pritraukė būrį parodos Berlyne „Žalioji savaitė“ lankytojų, kurie ne tik įvertino jos skonį, bet ir skubėjo įsiamžinti fotografijose.

Šiai duonai iškepti Radviliškio kaimo kepykla sunaudojo 88 kg tešlos, pagamintos iš pasijotų ruginių miltų, vandens, raugo, kuriuo ji kildinama, druskos, kmynų ir žiupsnelio cukrus. Tai – tradicinė, ruginė duona, vadinama „Ūkininko duona".  Ją kepė keturios kepėjos, o į krosnį „šovė"  ir „traukė" šešiese, nes  ji labai didelė ir sunki. Kepalas duonos siekė pusantro metro ilgio ir metrą pločio.

Dvišaliai susitikimai

Parodos „Žalioji savaitė“ darbotvarkė – itin intensyvi, čia nuolat vyksta dvišaliai susitikimai, kuriuose aptariami svarbiausi žemės ūkio klausimai. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitikimuose su  Sakartvelo aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministru  Otar Shamugia, Armėnijos Respublikos  ekonomikos  ministru Vahan Kerobyan, Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės  ministru Vladimir Bolea diskutavo apie dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes. Žemės ūkio ministras išsakė Lietuvos paramą Sakartvelo ir Moldovos integracijai į Europos Sąjungą (ES) ir pasiūlė ekspertinę pagalbą įgyvendinant ES keliamus reikalavimus.

Sakartvelo aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministras  Otar Shamugia.

Susitikimas su Armėnijos Respublikos  ekonomikos  ministru Vahan Kerobyan.

Su Moldovos žemės ūkio ir maisto pramonės  ministru Vladimir Bolea.

Dvišaliame susitikime su Kosovo žemės ūkio, miškininkystės ir kaimo plėtros ministru Faton Peci pasirašytas Susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio ir su juo susijusiuose sektoriuose. Memorandume numatytas bendradarbiavimas žemės ūkio ir kaimo eurointegracijoje, dalijimasis patirtimi veterinarijos, fitosanitarijos, maisto saugos, žuvininkystės ir akvakultūros bei ekologinio ūkininkavimo srityse.

Susitarimo memorandume akcentuojamas žemės ūkio prekybos santykių plėtojimas, dalyvavimas žemės ūkio ir maisto produktų prekybos parodose, verslo kontaktų užmezgimas bei kitos žemės ūkio veiklos.

Su ministru K. Navicku susitikę politikai labai vertina mūsų šalies patirtį įgyvendinant bendrą ES žemės ūkio politiką ir su ja susijusius teisinius reglamentavimo aspektus bei nori perimti Lietuvos įdirbį plėtojant bendradarbiavimą su ES.

„Esame pasirengę šalims, siekiančioms integruotis į ES, padėti įgyvendinti joms keliamus reikalavimus. Skirtingos šalys turi savų poreikių, susijusių su tiesioginių išmokų administravimo įstaigų veikla, žemės reforma, taip pat sanitarinių ir fitosanitarinių reikalavimų atitikimo įgyvendinimu. Lietuva turi kompetencijos ir patirties, kuria gali ir nori dalytis su demokratines reformas įgyvendinančiomis valstybėmis“, - sako ministras K. Navickas.