Oficialaus pranešimo dėl lietuviškų kviečių neatitikimo reikalavimams negauta

Data

2020 12 02

Įvertinimas
1
blade-of-grass-4761819_960_720.jpg

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, reaguodama į spaudoje pasirodžiusius pranešimus dėl Alžyre kilusių problemų, praneša, kad  visi iš Lietuvos į Alžyrą eksportuoti kviečiai buvo tikrinami pagal Alžyro fitosanitarinius reikalavimus, kaip tai numato Tarptautinė augalų apsaugos konvencija ir nėra gavusi oficialaus pranešimo apie neatitikimus. 

Augalininkystės tarnybos laboratorijoje tirtuose kviečių mėginiuose iš Alžyrui skirtų siuntų neatitikimų Alžyro reikalavimams aptikta nebuvo. 

Lietuva eksportuoja grūdus beveik į visas Europos Sąjungos valstybes, Jungtinę Karalystę, Rusiją, Izraelį, Kiniją, Turkiją, Saudo Arabiją, iš Afrikos valstybių - į Ganą, Ugandą, Mozambiką, Angolą, Keniją, Alžyrą, Sudaną, Libiją, Tunisą, Nigeriją, PAR, Tanzaniją, Egiptą.

Daugelio šalių importuotojai yra suinteresuoti pirkti lietuviškus grūdus kaip aukštus kokybės standartus atitinkančią produkciją.

2020 m. pirmais devyniais mėnesiais grūdų/javų (kviečių ir meslino, rugių, miežių, avižų, kukurūzų, grikių, kvietrugių, kitų javų) buvo eksportuota už 606,2 mln. Eur,  eksportuotas kiekis siekė 3 075 698,8 tonų.