Ministro K. Navicko susitikime su Panevėžio rajono ūkininkais aptarti aktualūs žemės ūkio klausimai

Data

2022 06 20

Įvertinimas
2
DSC04453.JPG

Ministro susitikime su Panevėžio r. ūkininkais, Ūkininkų sąjungos  Panevėžio skyriaus pirmininke Danguole Kuzmiene, Panevėžio rajono meru Povilu Žaguniu buvo diskutuojama ūkininkams aktualiais klausimais.

Ūkininkus domino būsimasis finansavimo laikotarpis, privalomieji reikalavimai, ekoschemos, papildomos išmokos, parama investicijoms ir skirtingiems sektoriams, deklaravimo klausimai.

Pasak ministro, pereinamuoju laikotarpiu investicijoms į žemės ūkio valdas paramos prioritetas teikiamas toms šakoms, kurių produkcija vis dar neapsirūpiname, tai yra, daržovių ir vaisių augintojams, pieno ir mėsos sektoriams.

Būsimajame laikotarpyje numatytos papildomos priemonės tiksliajai žemdirbystei, gyvulininkystės ūkiuose – kvapų mažinimui, mėšlidžių tvarkymui. Taip pat finansavimo prioritetai ir balai bus teikiami kooperatyvams.   

Nerimą kėlė Europos Komisijos (EK) svarstomas Augalų apsaugos priemonių naudojimo mažinimo reglamentas. Tačiau Lietuvos pastabos buvo išgirstos – siūlytas taikyti lygiavos principas - visoms šalims 50 proc. mažinti augalų apsaugos priemonių naudojimą - ydingas, nes būtų ignoruojamos skirtingos gamtos ir klimato sąlygos, pavyzdžiui, Šiaurės šalyse didelė dalis kenkėjų iššąla. Be to, jei ūkininkai iki reglamento įsigaliojimo jau sumažino pesticidų naudojimą, į tai taip pat turi būti atsižvelgta.

Paskutinėje Europos Sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje, už maisto saugą atsakinga EK narė Stela Kyriakides pasakė: „Tikiu, kad pamatę siūlymą (past. Pesticidų reglamento), įsitikinsite, jog atsižvelgėme į jūsų pastabas dėl skirtingų kriterijų taikymo pagal nacionalinius ypatumus ir pasiektą pažangą.“

Gamtos praturtinimo direktyva, taip pat kėlusi nerimo, taip pat palanki ūkininkams – vietoj svarstytų 10 proc. negamybinių plotų reikalavimo, palikti dabar esantys 4 proc.