Ministras K. Navickas: transatlantinis bendradarbiavimas žemės ūkio srityje yra kaip niekad svarbus

Data

2022 07 04

Įvertinimas
3
titul;.jpg
Nuotrauka fotografo Roberto Dačkaus (LRP)

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Filadelfijoje (JAV) dalyvavo Prezidento Gitano Nausėdos susitikime su šios šalies verslo atstovais bei Lietuvos garbės konsulais, reziduojančiais Šiaurės Amerikoje.

Susitikimu siekiama stiprinti bei plėtoti Lietuvos ir JAV ekonominius bei prekybinius ryšius, pritraukti JAV bei Kanados investicijų į mūsų šalį.

Ministras K. Navickas, susitikęs su JAV verslo atstovais,  pabrėžė, kad investicijų į demokratiją vertė, vykstant brutaliam Rusijos karui Ukrainoje, šiuo metu yra esminė.

„Žemės ūkis vaidina svarbų vaidmenį, nes maisto sauga prisideda prie visų saugumo. Todėl transatlantinis bendradarbiavimas žemės ūkio srityje yra kaip niekad svarbus“, - teigia ministras.

Anot jo, pasirašytas Susitarimo memorandumas su Pensilvanijos žemės ūkio departamentu ekologinio ūkininkavimo, maisto saugos, tvarių maisto sistemų, klimato požiūriu pažangaus žemės ūkio ir kt. srityse – tai dar vienas žingsnis intensyvesniam  tarpusavio bendradarbiavimui ir geras pavyzdys plėtojant įvairiapusius ekonominius santykius tarp šalių.

„Tarptautinė prekyba maisto produktais nuolat auga, o JAV rinka yra itin perspektyvi ir patraukli Lietuvos maisto pramonės eksportuotojams. Svarbu, kad tiek JAV ar Kanados verslo atstovai, tiek šiose šalyse reziduojantys Lietuvos garbės konsulai kantriai puoselėtų ir padėtų plėsti šiuos strategiškai svarbius ekonominius saitus“, - sako žemės ūkio ministras K. Navickas.

Nuotrauka fotografo Roberto Dačkaus (LRP)

Prezidentas G. Nausėda pasidžiaugė, kad ekonominis dvišalis bendradarbiavimas stiprėja ir dėl Amerikos lietuvių indėlio, o sparčiai auganti Lietuvos ekonomika turi išlikti patraukli JAV bei Kanados įmonėms.

Lietuvos Prezidentūros atstovai pristatė šalies ekonominius pasiekimus, pabrėždami, kad mūsų valstybė yra tinkama ir patraukli investicijoms bei verslo plėtrai. Išklausytos verslo atstovų įžvalgos ir pastebėjimai dėl ekonominės bei investicijų aplinkos tobulinimo.