Ministras K. Navickas susitiko su Varėnos r. ūkininkais

Data

2022 07 18

Įvertinimas
1
titul.JPG

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitikime su  Varėnos r. ūkininkais ir Nederlingų žemių naudotojų asociacijos vadove Danute Karalevičiene aptarė Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą.

Nederlingose žemėse ūkininkaujantys žemdirbiai teigiamai įvertino būsimuoju laikotarpiu numatomą smulkiųjų, vidutinių ir stambiųjų ūkių diferencijuotą rėmimą, kai smulkiesiems ir vidutiniams suteikiamos palankesnės konkurencinės sąlygos.

Taip pat teigiamai įvertintas ir Strateginiame plane numatytas ūkininkaujančiųjų nenašiose žemėse tiesioginis rėmimas bei remiama pievų priežiūra nederlingose žemėse. Aptartas BŽŪP strateginių planų tvirtinimas – Europos Komisija (EK) vis dar jų nepatvirtino, nors sėja – čia pat ir žemdirbiai laukia atsakymų.

„Strateginis planas dar derinamas, o sėja jau artėja. Nesutinkame, kad dėl užsitęsusių derybų (ne dėl mūsų kaltės) nukentėtų ūkininkai! Mūsų žemdirbiai laukia aiškių atsakymų, kaip susidėlioti sėjos planus. Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje raginsiu EK juos patvirtinti kuo greičiau ir apsvarstyti galimybę netaikyti sankcijų 2023 metams už Strateginio plano reikalavimų nevykdymą“, - teigia žemės ūkio ministras.