Ministerija su socialiniais partneriais ir mokslininkais diskutuoja ir derina ekoschemų modelį

Data

2021 11 25

Įvertinimas
4
DSC01020.JPG

Už pastangas ūkininkauti tvariau 2023-2027 m. ūkininkams numatoma skirti milijardą eurų. Tvaresnio ūkininkavimo įgyvendinamas ir efektyviai panaudotos lėšos – esminiai tikslai, aptarti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko ir ministerijos specialistų diskusijoje su Žemės ūkio rūmų, Žemės ūkio tarybos atstovais bei mokslininkais.

„Sprendimų ieškant kartu svarbiausia sutarimas, kaip efektyviai gaminti produkciją ir pasiekti žaliųjų tikslų“, - susitikimo dalyvius ieškoti sprendimų ragino žemės ūkio ministras.

 

Daugiausia diskusijų sulaukia kompleksinė ekoschema ariamojoje žemėje,  dėl poveikio vandens ir dirvožemio ekosistemoms.

Būsimuoju finansavimo laikotarpiu Lietuva įsipareigojusi ne mažiau kaip 25 proc. tiesioginių išmokų ir 35 proc. kaimo plėtros lėšų skirti tvariam ūkininkavimui, aplinkos tausojimui. Kad ūkininkai prisidėtų prie dirvožemio, vandens, augalų ir gyvūnų saugojimo, Žemės ūkio ministerija siūlo ekoschemų paramos modelį, kad, surinkus nustatytą minimalų balų skaičių, ūkininkams išmokos būtų skiriamos už ūkio hektarus, kuriuose tokia veikla vykdoma.

Papildomi balai bei parama būtų suteikiami už papildomas pastangas ūkininkauti tvariau – viršijus bazinius aplinkosaugos reikalavimus.

Po diskusijų su socialiniais partneriais ir mokslininkais suderintas ekoschemų modelis dar šiemet bus pateiktas derinti Europos Komisijai.

Informaciją apie vykusias diskusijas ir jų rezultatus galite rasti čia.