Lietuvos pieno gamintojai: kartu esame stipresni

Data

2021 07 23

Įvertinimas
6
titul.JPG

Pieno gamintojai susibūrę į kooperatyvus žino – kartu įveikti kylančius iššūkius ir pasiekti rezultatų – lengviau. Pasidalyti savo pasiekimais, patarimais ir patirtimi pieno gamintojų kooperatyvai susirinko į Lietuvos pieno kooperatyvų šventę Jonavos rajone.

Šioje šventėje susirinkę pažangiausi Lietuvos pieno gamintojai, kurie savo sprendimu jungtis prie kooperatyvų deklaruoja ištikimybę pažangai ir modernizacijai, įkūrė kooperatyvų miestelį Skrebinų kaime. Čia pakviesti įsikurti ir galimi ūkių finansiniai partneriai, fermų projektuotojai ir statytojai, įrangos tiekėjai. Renginio dalyviai ir svečiai turėjo galimybę degustuoti ūkininkų pagamintų pieno produktų.

Kooperatyvų miestelyje  svečiavosi politikai, žemės ūkio institucijų bei organizacijų atstovai, kurie pristatė priemones ir paramas ūkių modernizacijai.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kalbėdamas apie pieno gamintojų kooperaciją, pabrėžė jos naudą kooperatyvų nariams.

„Būtina jungtis į bendruomenes, kad žaliavinis pienas būtų perdirbamas pačių ūkininkų. Mes, Žemės ūkio ministerija, padėsime tiek įsirengiant perdirbimo cechus, tiek ir parduodant produktus“, - teigia žemės ūkio ministras.

Žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius pristatė planuojamą investicinę paramą pieno ūkiams. Taip pat buvo pristatyta trumpųjų maisto tiekimo grandinių priemonė. Dalyvavimas trumposiose maisto tiekimo grandinėse didintų ūkių konkurencingumą, didintų pajamas.

Norinčiųjų kurti trumpąsias maisto tiekimo grandines ir gauti paramą nuolat daugėja. Jų iniciatyvos gali būti geruoju pavyzdžiu svarstantiems pretenduoti į paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.

Ūkininkai, norintys įsilieti į trumpąsias maisto tiekimo grandines, paraiškas paramai gauti gali teikti iki rugsėjo 10 d.