Keičiasi ministerijai pavaldžių įstaigų darbo organizavimas

Data

2020 12 16

Įvertinimas
1
computer-1245714_1280.jpg

Sugriežtinus įvesto karantino šalyje sąlygas, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje nuspręsta keisti ministerijos valdymo srities įstaigų ir įmonių darbo organizavimą.

Šiose įstaigose ir įmonėse vadovų sprendimu tam tikros veiklos gali būti laikinai sustabdytos, jų vykdymą nukeliant vėlesniam laikui, tačiau privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.

Jei darbas susijęs su darbuotojų išvyka į kitus objektus (pvz., patikrinimus), ŽŪM valdymo srities įstaigų ir įmonių vadovai privalės užtikrinti, kad darbuotojas, vykdamas į objektus kitoje savivaldybėje, su savimi turėtų dokumento, pagrindžiančio jo buvimo tikslą, kopiją. Darbuotojai turi užtikrinti  valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. 

Vadovai taip pat privalės užtikrinti, kad objekte (pvz., patikrinime) dalyvautų tik 2 asmenys, dėvintys nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurie laikytųsi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito, vengtų tiesioginio fizinio kontakto su kitais asmenimis, laikytųsi asmens higienos reikalavimų. 

Šalyje sugriežtinus karantino sąlygas dėl viruso plitimo, ŽŪM primena, kad joje ir jai pavaldžiose įstaigose bei įmonėse interesantai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu

Karantino metu ŽŪM dokumentus kviečia teikti el. paštu zum@zum.lt, registruotu laišku arba per kurjerį (Gedimino pr. 19, Vilnius). Kilus klausimams prašome kreiptis telefonais: (8-5) 239 1281 arba (8-5) 239 1391. Į ministerijos specialistus prašome kreiptis jų tarnybiniais telefonais ar elektroniniu paštu.