K. Navickas: „Tvarkos ir modernumo šiame ūkyje galima tik pavydėti“

Data

2021 07 30

Įvertinimas
2
DSC08201.JPG

Šiuolaikiniame žemės ūkyje norint būti konkurencingu įranga labai svarbi – sėkmę lemia būtent technologijos. Marijampolės savivaldybėje įkurtame viename didžiausių Lietuvoje pienininkystės ūkių – Padovinio žemės ūkio bendrovėje – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas apžiūrėjo modernų karvidžių kompleksą.

Šiuo metu bendrovėje laikoma 2 700 galvijų, iš jų – per 1 200 melžiamų karvių. O intensyvus ūkio kūrimasis prasidėjo beveik prieš du dešimtmečius. Pasak ilgamečio vadovo, buvusio veterinarijos gydytojo  Gintauto Gumausko, dabar ūkyje gyvulių yra dvigubai daugiau nei buvo pačioje pradžioje. Šiandien karvidžių kompleksą sudaro du identiški tvartai su melžimo bloku viduryje. Komplekse  įdiegtos naujausios technologijos, kurios buvo rinkoje. Sumontuota visa nauja fermų įranga, karuselės tipo melžimo aikštelė, modernios mėšlo šalinimo ir separavimo sistemos.

„Tačiau renkantis technologijas mums buvo svarbu ne tik ekonominiai privalumai, bet ir galimybė investuoti į gyvulių gerovę, nes nuo to labai priklauso pieno kokybė“, – teigė vadovas, lankęsis Amerikoje ir Europos valstybėse, matęs daug pavyzdžių. Jam labai svarbu, kad nei gyvulys, nei fermose dirbantis žmogus nevargtų. „Ūkio plėsti neketiname, tiesiog siekiame dirbti taip, kad turima žemė tarnautų ilgą laiką“, – sakė G. Gumauskas.

Padovinio žemės ūkio bendrovė šiuo metu yra viena didžiausių pieno tiekėjų Lietuvoje. Kasdien čia primelžiama daugiau kaip 41 tona pieno. Vidutinis primilžis iš karvės per metus siekia apie 12 000 kilogramų. Ūkyje dirbama 2800 hektarų žemės ir darbuojasi 110 darbuotojų.

„Gyvulių auginimo verslas tikrai labai atsakingas. Apžiūrėjus fermą akivaizdu, kad norint pagaminti gerą produktą, reikia gerai išmanyti daugelį sričių. O tvarkos ir modernumo  šiame ūkyje galima tik pavydėti, atrodo, kad čia dirbantiems žmonėms nėra neįmanomų dalykų“, – sako ministras K. Navickas.