K. Navickas: „Tvaresnę gamybą skatina ir vertybiniai pokyčiai“

Data

2021 11 25

Įvertinimas
2
DSC01529.JPG

„Siekiant tvaresnės maisto gamybos didelį vaidmenį vaidina vertybinis pokytis, o ekonominių, socialinių ir aplinkosaugos aspektų darna yra visų mūsų ateitis,“ – mano žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, apie tokių pokyčių svarbą kalbėjęs „Agromaisto forume 2021”.

Tvarios maisto tiekimo grandinės įgyvendinimas, pasak ministro, aktuali tema. Tai akcentuoja ir Europos Sąjunga – prieš dvi dienas Europos Parlamente patvirtintos Bendrosios žemės ūkio politikos gairės, paliečiančios ir tvarią maisto gamybą.

„Skaitmenizacija ir kiti dalykai, apie kuriuos kalbame, yra vienas iš  sprendimų, kaip padėti žmogui, žemdirbiui pasukti tvaresnės gamybos keliu. Tačiau pati savaime skaitmenizacija, dirbtinis intelektas niekada neprisidės prie vertybinio pokyčio.

Šis pokytis atsiranda vartojimo kultūroje, todėl labai svarbu pripratinti mūsų vartotoją ieškoti tvariai pagamintų produktų, skatinti nešvaistyti maisto,“ - teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Ministras pabrėžė dirvožemio – ūkininkavimo pagrindo ir maisto šaltinio – svarbą.

„Turime pasiekti, kad dirvožemio stabilumas ir derlingumas išliktų, tam yra nemažai priemonių. Labai džiugu, kad didžioji dauguma ūkininkų jau šiandien jas taiko: tiek sėjomainą, tiek augalų kaitą, siekia, kad būtų pertraukos tarp augalų rūšių auginimo, taip išvengiant intensyvesnio agroaplinkosaugos priemonių naudojimo, trąšų“, - sako ministras.

Konferencijoje daug dėmesio skirta trumposioms maisto tiekimo grandinėms. Pasak ministro, tai yra vienas geriausių kelių ūkininkui susitikti su vartotoju.

„Tai tiesioginis būdas pažiūrėti vienas kitam į akis, juk nė vienas ūkininkas nesiūlys savo kaimynui ar tam, kurį pažįsta, maisto, kuris būtų netvariai pagamintas. Šioje grandinėje be galo svarbi ne tik ekonominė dalis, kad mainai vyktų tarp produktų ir pinigų, bet ir socialinė – tarp vertybių“, - „Agromaisto forume 2021” teigė K. Navickas.

Šiemet „Agromaisto forumo 2021” tema – „Nuo ambicijų prie veiksmų: tvari maisto vertės grandinė.“