K. Navickas: „Šiaurės aruodų“ sėkmė įrodo kooperacijos naudą

Data

2022 01 26

Įvertinimas
2
DSC01896.JPG

43 narius vienijantis žemės ūkio kooperatyvas „Šiaurės aruodai“, pasinaudojęs Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos parama investicijoms į žemės ūkio valdas, Pasvalio rajone pastatė modernų grūdų elevatorių. Šio sprendimo nauda, viršijusia lūkesčius, įsitikino ne tik kooperatyvo nariai, bet ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, susitikęs su žemdirbiais ir Pasvalio rajono meru Gintautu Gegužinsku.

Kooperatyvo nariai, auginantys javus, rapsus, ankštines kultūras, su ministru aptarė Žaliojo kurso keliamus iššūkius, pievų atkūrimo, mokesčių, rengiamų Kooperacijos įstatymo pakeitimų bei kitus klausimus. Anot kooperatyvo nario, Pasvalio rajono ūkininkų sąjungos pirmininko Vilhelmino Janušonio, žemdirbiams buvo naudinga tiesiogiai išgirsti ministro požiūrį vienu ar kitu klausimu.

„Susitikimas buvo naudingas, manau, abiem pusėms. Radome bendrų temų, sąlyčio taškų. Pateikėme ministrui pageidavimų ir siūlymų,  palietėme daug įvairių klausimų, žinoma, kalbėjomės ir apie kooperacijos skatinimą“, - teigia ūkininkas V. Janušonis.

Žemės ūkio ministras K. Navickas pranešė, kad šiuo metu Kooperacijos įstatymo pakeitimai derinami su teisininkais, vėliau jie bus aptariami su socialiniais partneriais. Jis taip pat aptarė kooperacijos skatinimo galimybes ir privalumus.

„Akivaizdu, kad kooperacija yra tas svertas, kuris gali lemti ūkininkavimo sėkmę. Kol kas Lietuvoje bendradarbiaujama vangokai, tačiau tikiu, kad tai pasikeis. Kooperatyvas „Šiaurės aruodai“, išdrįsęs imtis išties didelio projekto – grūdų elevatoriaus – yra puikus pavyzdys, kad susivienijus galima nuveikti kur kas daugiau, nei pavieniui“, - sako žemės ūkio ministras.

Kooperatyvo nariai neapsiriboja grūdų elevatoriumi, planuose – plėtra.

„Kol kas esame labai patenkinti, galvojame, ką toliau daryti. Svarstome apie perdirbimą, didesnės pridėtinės vertės kūrimą“, - planais dalijasi V. Janušonis.

Gavę KPP paramą ir pastatę elevatorių, grūdininkai, neturintys savo džiovinimo bei sandėliavimo patalpų, dabar ramūs dėl nuimto derliaus saugojimo, be to, atsirado geresnės galimybės jį parduoti tinkamu metu. Papildomų pajamų gaunama ir už teikiamas paslaugas kitiems grūdų augintojams.