Įvertinti ateities kaimo kūrėjai
Lietuvos kaimo tinklas sukvietė aktyvius žmones iš visos Lietuvos į Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimus, kuriuose įvertinti geriausi Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) įgyvendinimo projektai. Nugalėtojai paskelbti šiose kategorijose: pažangus ūkis, pažangus verslas, drauge su gamta, gerovės kūrėjai, jaunų asmenų ir (arba) moterų iniciatyvos ir visuomenės simpatijų balsas.
„Šios programos dėka aktyvūs žmonės sukūrė geresnę kasdieną ne tik sau, savo šeimoms, bet ir kaimų, miestelių bendruomenėms. Šios iniciatyvos ne tik stiprina vietos bendruomenes, bet ir kuria naujas galimybes jaunimui, verslui bei gamtai. Jūs įrodėte, kad kiekvienas projektas, kiekviena idėja gali turėti realų ir ilgalaikį teigiamą poveikį. Džiaugiuosi matydamas tiek daug iniciatyvių ir talentingų žmonių, kurie ne tik drąsiai žiūri į ateitį, bet ir kartu ją kuria. Ministerija visada buvo ir liks jūsų partneris. Mes sieksime užtikrinti, kad tvaraus ūkininkavimo, socialinės gerovės ir aplinkosaugos skatinimo tikslai būtų visapusiškai remiami“, - sakė laikinai einantis žemės ūkio ministro pareigas Kazys Starkevičius.
Renginys „Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai 2024“, skirtas pagerbti žmones ir organizacijas, kurios savo darbais ir įgyvendintais projektais prisideda prie modernaus, inovatyvaus ir tvaraus Lietuvos kaimo ateities kūrimo, vyko jau ketvirtą kartą. Iš viso buvo nominuota ir apdovanota per 60 projektų gerųjų pavyzdžių, o bendras konkurso atrankoje dalyvavusių projektų skaičius viršijo 200.
Šiemet apdovanojimų metu buvo įteikti prizai pagal penkias nominacijų kategorijas, kiekvienoje jų išrinkti trys nugalėtojai. Nugalėtojų sąrašas yra čia.
Šiemet jau antrus metus viena ypatinga nominacija – Publikos simpatijų kategorija – leido žmonėms tiesiogiai balsuoti už projektą, kuris juos labiausiai įkvėpė bei pasirodė verčiausias nugalėti. Šioje kategorijoje šiemet nugalėjo Jolitos Bužinskienės projektas „Jolitos Bužinskienės keramikos studijos įkūrimas“, įgyvendintas pagal KPP priemonę LEADER. Jolita, subūrusi keramikos entuziastus, įkūrė erdvę, kurioje puoselėjamas ne tik amatas, bet ir stiprūs bendruomenės ryšiai. Jos projektas tapo puikiu pavyzdžiu, kaip kūrybos galia gali suvienyti žmones, paskatinti juos mokytis ir kurti kartu.