Ekologija bei tvarumas – parodoje „Inno panorama 2022“ ir konferencijoje „EKOLINK 2022“

Data

2022 09 22

Įvertinimas
2
tituline-ministras.jpg

Ekologija, tvarumas  ir inovacijos – tai pagrindinės Kaune,  VDU Žemės ūkio akademijoje, prasidėjusios žemės ūkio inovacijų parodos „Inno panorama 2022“ ir konferencijos „EKOLINK 2022. Ekologinė gamyba. Pakeliui į 2030“ temos.

Parodos ir konferencijos atidarymo ceremonijoje dalyvavęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasidžiaugė, kad šių metų paroda ir konferencija gali padėti siekti naujo kokybinio lygmens žemės ūkyje.

„Dvi dienas truksiančioje konferencijoje daug dėmesio skiriama ekologiškam maistui ir dirvožemio tvarumui. Nepaisant, kad ES ir nacionaliniu lygmeniu skatinama ekologinė gamyba, šiandienos ekonomikos ir finansų iššūkiai verčia dar labiau siekti, kad šių produktų vartojimas toliau augtų“, - sakė žemės ūkio ministras.

Parodos lankytojams siūloma susipažinti su inovatyvia žemės ūkio technika ir tausojamosios žemdirbystės įranga, ekologiškų sėklų, trąšų, augalų apsaugos priemonių ir biostimuliatorių įvairove. Taip pat ūkininkų dėmesio laukia ekologiškų žemės ūkio produkcijos gamybos, ekoturizmo ir rekreacijos paslaugų naujovės.

Rūpimais klausimais pasikonsultuoti galima su Žemės ūkio  ministerijos bei jai pavaldžių institucijų specialistais, apsilankyti gyvulininkystės parodoje, kurioje veisliniai paukščiai, triušiai, avys, poni žirgai, mėsiniai galvijai.

Taip pat lankytojų laukia sodinukų, ekologiškų produktų ir amatų mugė.

Visi parodos renginiai yra nemokami.

Organizatoriai: Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, VšĮ „Ekoagros“.