Baltija pražydo gėlėmis žuvusiesiems jūroje

Data

2021 07 24

Įvertinimas
2
jurrra.jpg

Baltijos jūroje vyko vienas svarbiausių ir prasmingiausių Jūros šventės renginių – vainikų nuleidimo į vandenį ceremonija, kuomet į Baltijos bangas nuleidžiami gėlių vainikai, taip pagerbiant iš jūros negrįžusius jūrininkus. Iškilmingoje vainikų nuleidimo ceremonijoje dalyvavo ir vainiką į jūrą nuleido žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

„Liepos pabaiga nebeįsivaizduojama be pajūrio ir Jūros šventės, kasmet sukviečiančios mūsų šalies gyventojus atiduoti pagarbą jūrai ir su ja savo gyvenimus susiejusiems žmonėms. Negrįžusiųjų iš jūros pagerbimo ceremonija – viena prasmingiausių šios šventės tradicijų. Šiandien prisiminėme ir pagerbėme tuos, kurie kūrė jūrines tradicijas, garsino Lietuvą ir atidavė savo gyvybes jūrai,“ – teigė ministras K. Navickas.

Iškilmingoje 12 laivų rikiuotėje renginio svečius į vainikų nuleidimo vietą plukdė du Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos laivai.

„Žuvininkystės tarnybos laivas „Vakaris“ kiekvienais metais plaukia pagerbti negrįžusių iš jūros. Žvejai, žvejybos kontrolės pareigūnai ir kiti jūrininkai įvairiomis oro sąlygomis nuolat vykdo veiklą atviroje jūroje. Toks žuvusiųjų jūroje pagerbimas – graži tradicija, primenanti, koks atsakingas, reikalingas ir pavojingas yra šis darbas,“ – sakė Žuvininkystės tarnybos direktorius Tomas Kazlauskas.

Jūroje žuvusieji taip pagerbiami nuo 1934-ųjų metų.