Pienas LT

Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT" – išskirtinė verslo bendruomenė Baltijos šalyse

 

„Pienas LT“ yra svarus įrodymas, kiek daug galime padaryti sutelkę viltis, mintis ir pastangas. Susibūrėme 2008-aisiais dėl ekonominių interesų, kad užimtume palankesnes derybines pozicijas dėl aukštesnės pieno supirkimo kainos. Dar anuomet supratome, kad sėkmingai veiksime, jei iš savo pieno žaliavos gausime pridėtinę vertę jį perdirbdami į aukštos pridėtinės vertės produktus. 

 

Įvairių dydžių ūkininkų „plyno lauko“ investicija į pieno baltymų produktų gamyklą su pažangiomis technologijomis ir kokybės laboratorija daug kam atrodė rizikinga, o kai kam netgi pavojinga.  Šiandien ŽŪK „Pienas LT“ gamykla yra viena iš kelių pažangiausių pieno baltymų produktus gaminančių įmonių Šiaurės Europos regione, turinčių mažai analogų visame pasaulyje. Nuo 2017 m. čia gaminami sausi aukštos pridėtinės vertės pieno baltymų produktai – micelinio kazeino, pieno baltymų, pieno filtrato ir pieno išrūgų baltymų milteliai, skiri sveikai mitybai, sportininkams, kūdikiams ir kt., pasaulyje pristatomi su prekės ženklu „BaltMilk".

 

Gyvename greitai besivystančiame pasaulyje, kuriame sėkmę lemia kūrybiškumas. Suprantame jo galią, todėl siekiame tapti Baltijos regiono maisto biotechnologijų įmone ir gaminti produktus kuriančiam pasauliui.  Dviejų pelno centrų koncepcija pagrįstas didžiausias Lietuvoje pieno gamintojų vertikalios integracijos kooperatyvas žengia į naują kokybinį lygį – kuriame naudą mūsų kooperatyvo nariams ir telkiame atvirą bei tvirtą pieno gamintojų bendruomenę.

 

Mes, „Pienas LT“ nariai, renkamės būti proaktyviais ir, apjungę su kitais ūkininkais žinias, resursus ir patirtį, siekiame naudos ir kartu valdyti rizikas.  Pasirinkę kooperacijos kelią, nelaukiame, kol kiti nuspręs už mus, ir prisiimame atsakomybę už savo veiklos ir viso kooperatyvo efektyvumo augimą, kurį patvirtina įvairios naudos.  

Nauda iš pieno žaliavos ir pagamintų produktų pardavimo. Gauname naudą iš kelių vertės grandinės sričių. Kai žaliavinio pieno supirkimo kaina krenta, nariams dotuojama iš įmonės produktų pardavimų. Jei žaliavinio pieno rinka yra stabili, investuojame į perdirbimą ir naujų rinkų paiešką. Kaštus įmonė taupo per logistikos sistemą, skaidrias supirkimo kainas ir gamykloje pagamintų produktų pardavimus. Taip kooperatyvas gali valdyti kainų kritimo rizikas.

Skaidri ir aiški kainodara.  Aukšta verslo kultūra garantuoja, kad  už pieną atsiskaitome sąžiningai, skaidriai ir tiksliai, atlikdami kokybės tyrimus. Stabiliai tikriname kiekvieną pieno siuntą  ir patys už tyrimus sumokame. Už itin kokybišką pieną taikome paskatinimus.  Dėl aiškios ir skaidrios kainodaros kiekvieną mėnesį narys žino, kad jam bus sumokėta pagal jų pačių visuotiniame narių susirinkime patvirtintus kainodaros principus.

Finansinė nauda. Kooperatyvo nariai turi galimybę mažinti pieno gamybos savikainą savo ūkyje. Ūkininkai gali gauti  konsoliduotus pasiūlymus iš tiekėjų ir spręsti, kur jiems geriausia įsigyti pašarų ir trąšų žemesnėmis kainomis. Tai nauda, kurią kiekvienas narys gali gauti dėl vertikalios integracijos kooperacijos grandinės kuriamos pridėtinės vertės.  Pagal poreikį konsultuojame verslo ir ūkio valdymo klausimais, dalijamės vertinga informacija.

Pridėtinė narystės vertė. Kooperatyve nariai sujungia resursus – finansinius, žinias, praktinę patirtį ir kt. Sąžiningai, stabiliai ir kokybiškai atliekami pieno tyrimai ir konsultacijos dėl pagaminto pieno kokybės padeda nariams įvertinti karvių sveikatingumą. Nusprendęs plėsti savo ūkį, narys turi galimybę pasikonsultuoti su kooperatyvo specialistais dėl sąnaudų ir kaštų taupymo.

Teisė dalyvauti „Pienas LT“  valdyme. Tik „Pienas LT“ nariai gali daryti įtaką kooperatyvo veiklai. Balsuodami visuotiniame susirinkime jie siūlo pakeitimus ir priima sprendimus.

 

http://www.pienaslt.lt/

El. paštas: info@pienaslt.eu                   

Tel. +370 37 210 518

Direktorius Mantas Rudaitis

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-26