Smulkiems ir vidutiniams ūkiams didžiausia galimybė išlikti konkurencingiems yra susivienijant ir didinant savo produkcijos mastą. Būdamas nariu, ūkininkas dirba savo darbą ir ūkininkauja, o kooperatyvas pasirūpina komercine veikla: užsiima pardavimu ir produkto realizacija. Parduodant savo žemės ūkio produkciją į kooperatyvą, ūkininkas remia savo verslą, investuoja į ilgalaikę grąžą, o pelnas narių susitarimu lieka kooperatyve arba yra pasidalijamas tarp narių.
Nariai sukuria kooperatyvą tam, kad jis atlieptų narių poreikius. Veikdami per kooperatyvą nariai sukuria masto ekonomiją ir padidina derybinę galią, o tai padeda įsigyti žemės ūkiui reikalingas priemones mažesne kaina. Kooperatyvai gali sudaryti sutartis su specialistais agronomais, buhalteriais ir jų paslaugas teikti nariams už geresnę kainą. Taip pat dalijamasi naujausia technine įranga ir ūkininkams nariams nereikia visa įranga apsirūpinti patiems. Kooperatyvo viduje nariai tarpusavyje dalijasi patirtimi ir efektyvina savo veiklą.
Kooperatyvų nariai sako, kad didžiausia jiems nauda iš kooperatyvo yra „gauti aukštesnę supirkimo kainą ir pabendrauti bei būti išklausytiems“