Augink savo kraštą

 AUGINK SAVO KRAŠTĄ!

Rinkis tai, kas užauginta natūralioje aplinkoje, pagaminta švariais ir gamtą tausojančiais būdais. Vertink sveikus bei skanius produktus, užaugintus ir pagamintus netoli namų.

 Tai galimybė Tau:

  •     stiprinti savo sveikatą,
  •     puoselėti tautinio paveldo auginimo ir gamybos tradicijas,
  •     skatinti regionų ekonomikos augimą.

Būk savo krašto patriotas – juk sveika ir ekonomiškai stabili visuomenė, kuri vertina savo tradicijas, yra atspari bet kokioms išorės grėsmėms.  

„Norėdami prisidėti prie visos Europos ekonomikos plėtros, pirmiausia turime sustiprinti savo šalies ekonomiką. Tai galimybė kiekvienam įdėti realų asmeninį indėlį į gimtinės ūkių plėtrą“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

 „Augink savo kraštą“ akciją inicijuoja LR Žemės ūkio ministerija.

Projektu taip pat siekiama priminti žmonėms apie Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 metų programos privalumus ir tai, kiek daug buvo pasiekta pasinaudojus parama. Europos Sąjungoje nuolat pabrėžiama kokybiško ir šviežio maisto svarba, ekologinio ūkininkavimo būtinumas. Tai yra akcentuojama ir naujojoje Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programoje. Būtent į tokius produktus ir atkreipia dėmesį projektas „Augink savo kraštą“.

 Prisijunk prie Žemės ūkio ministerijos FB paskyros

Mūsų draugai

Prie projekto "AuGink savo kraštą" prisijungė Aleksandro Stulginskio Universitetas (ASU). ,,Mūsų studentai taip pat prisideda prie krašto auginimo. Valdyti šiuolaikinę techniką nėra lengva, tam reikia išsilavinimo ir įgūdžių. Mes padedame tuos įgūdžius įgyti tam, kad mūsų žemės ūkis stiprėtų", - sako ASU atstovai.

,,AuGink savo kraštą" projektui simpatizuoja ir viena didžiausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvos skautija. „Žemės ūkio ministerijos ir skautijos bendradarbiavimas yra naudingas abiem pusėms. Mūsų tikslas yra parodyti jaunimui, kaip svarbu palaikyti šalį, negalvoti kategorijomis „apsimoka“ ar „neapsimoka“, bet dirbti ir kurti gerovę visiems, nes Lietuva – visų Tėvynė“, – pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį kalbėjo Lietuvos skautijos Tarybos pirmininkas Tomas Broga.

Lietuvos kaimo turizmo sezonas – atidarytas. Oficialaus atidarymo renginio metu, gegužės 27 d. tarp Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) buvo pasirašytas memorandumas dėl pilietinės iniciatyvos „AuGink savo kraštą“. ,,Kaimo turizmas yra Lietuvos vizitinė kortelė", – pasirašant memorandumą kalbėjo žemės ūkio ministrės patarėja Jolanta Butkevičienė.

Jūros šventė 2015 baigėsi, o AuGink savo kraštą projektas turi naujus draugus – Priekrantės Verslinės ir Rekreacinės Žuvininkystės Asociaciją. Bendradarbiavimo memorandumas buvo pasirašytas Žvejų krantinėje. „AuGink savo kraštą – tai labai graži ir reikalinga pilietinė iniciatyva, todėl mūsų asociacija prie jos prisijungė ir tikimės kartu auginti kraštą“, – sakė Asociacijos vadovas Mindaugas Rimeikis.

„Žagarės pieninė“ tai pat prisideda prie „AuGink savo kraštą“ iniciatyvos. Skautų stovyklai „Gero vėjo“ bendrovė nuvežė pieno produktų. Juk mažėji krašto gyventojai turi būti auginami sveikai.

Prie Žemės ūkio ministerijos akcijos "AuGink savo kraštą" prisijungė Lietuvos agrarinių miškų ir mokslo centras.  „Kiekvienas iš mūsų nuoširdžiai dirbdamas augina savo kraštą, džiaugiuosi, kad centras taip pat prisidės prie šio svarbaus projekto populiarinimo“, - sakė ministrė V. Baltraitienė.

Tarp Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos pasirašytas memorandumas dėl bendradarbiavimo vykdant pilietinės iniciatyvos „AuGink savo kraštą“ projektą.

Susiję straipsniai

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-30