Zambija vertina Lietuvos patirtį žemės ūkio srityje

Data

2014 12 03

Įvertinimas
0

 Tolimoji Zambija – ar tai galėtų būti viena iš potencialių rinkų Lietuvos verslui? O gal tai vartai į kitas Afrikos valstybes, su kuriomis mūsų šalis neturi glaudžių prekybinių santykių? Apie bendradarbiavimo galimybes Žemės ūkio ministerijoje kalbėjosi Zambijos Parlamento nariai Katuka Stefanas (Katuka Stephen) ir Kombo Gary Gali (Nkombo Gary Gaali)  bei žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius.

„Smagu Jus pasveikinti mūsų gražioje, bet šaltoje šalyje“, – šypsodamasis su svečiais pasisveikino žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius. Tuo tarpu atvykusieji taip pat padėkojo už šiltą priėmimą, nors oro sąlygos jiems nėra pačios palankiausios. Abiejų šalių atstovai pristatė žemės ūkio sektorių. Lietuva Zambijai galėtų pasiūlyti pieno ir mėsos produktų, taip pat konditerijos gaminių. Lietuviška produkcija garsėja griežtais sanitarijos, aplinkos apsaugos ir gyvūnų gerovės reikalavimais. Zambijos Parlamento atstovai teigė, kad jų šalyje pagaminama daug cukraus, kurį jie galėtų parduoti Lietuvai. Jie taip pat domėjosi Lietuvos mokslo pasiekimais ir užsiminė apie galimybę jų specialistams įgyti praktinių įgūdžių mūsų šalyje. „Tikimės, kad po šio susitikimo bendradarbiavimas su Lietuva stiprės, o galbūt ateityje netgi pavyks įsteigti Lietuvos garbės konsulatą Zambijoje, kuris taps tiltu tarp mūsų valstybių“, – kalbėjo Zambijos Parlamento narys Kombo Gary Gali .

Pastaraisiais metais Zambijos ekonomika stabiliai auga: 2004 m. dėl didesnių kainų ir užsienio investicijų padidėjo vario gavyba, BVP augimas 2005–2008 m. kasmet sudarė apie 6 proc. Staigus vario kainų augimas ir kukurūzų derlius padėjo šaliai lengviau atsigauti po pasaulinės ekonominės krizės. Šiuo metu Vyriausybė taiko nemažai lengvatų verslui, tikėdamasi padėti jam augti ir plėstis.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija