„Ukrainos žemės ūkis išvengė sukrėtimų“, - parodoje „AgroBalt 2014“ tvirtina šios šalies agrarinės politikos ir maisto pramonės ministras

Data

2014 04 03

Įvertinimas
0

Ukrainą domina bendra veikla su Lietuva žemės ūkio srityje, todėl ketinama suaktyvinti bendradarbiavimą ir pasirašyti veiksmų planą artimiausiems dvejiems metams. Apie tai buvo pranešta parodos „AgroBalt 2014“ metu įvykusiame Lietuvos žemės ūkio ministro prof. Vigilijaus Juknos ir pirmą kartą į mūsų šalį atvykusio Ukrainos agrarinės politikos ir maisto pramonės ministro Igorio Aleksandrovičiaus Švaikos (Ihor Shvaika) bryfinge prieš svarbiausią parodos renginį – žemės ūkio ministrų forumą.

Šiemet kovo 21 d. Briuselyje buvo pasirašyta Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos susitarimo politinių nuostatų dalis, tikimasi, kad birželio mėnesį bus pasirašyti ir likusieji skyriai. Kaip sakė I. Švaika,–„Ukrainai labai svarbi Lietuvos patirtis fitosanitarijos, veterinarijos, žuvininkystės, integracijos į ES, kooperacijos ir kitose srityse, todėl ji ruošiasi su Lietuva atnaujinti 2011 m. pasirašytą veiksmų planą artimiausiems dvejiems metams“.

I. Švaika džiaugėsi galimybe parodoje susitikti su Lietuvos valstybės institucijų ir verslo atstovais, nes Ukrainą domina žemės ūkio produkcijos importas ir eksportas. Ministras užtikrino, kad Ukrainos žemės ūkyje, skirtingai nuo kitų sektorių, situacija yra teigiama: šiais metais žymiai anksčiau prasidėjo sėja, šalis yra daugiau nei 100 proc. apsirūpinusi ir sėjamąja medžiaga, ir augalų apsaugos priemonėmis.

„Dėkoju ministrui, kad radote galimybę atvykti į šią mums labai svarbią parodą, ir esu įsitikinęs, kad pirmasis vizitas leis toliau plėtoti dar artimesnį mūsų bendradarbiavimą visose žemės ūkio srityse“, – neabejojo ministras V. Jukna.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija