Susitikimas su Lietuvos komercijos atašė Kinijoje

Data

2013 05 30

Įvertinimas
0

Gegužės 30 d. žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius susitiko su Lietuvos  mėsos ir pieno pramonės atstovais bei Lietuvos komercijos atašė Kinijoje Danu Vaitkevičiumi aptarti bendrų eksporto į Kiniją tendencijų.

Susitikime aptartos problemos, kylančios įmonėms, siekiančioms savo produkciją eksportuoti į Kiniją. Komercijos atašė Danas Vaitkevičius pažymėjo, jog patekti į Kinijos rinką yra sudėtinga, todėl šioje srityje būtina sutelkti valstybės ir privačių įmonių pajėgas.

Vasario mėnesį žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna buvo susitikęs su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje J.E. Zengwen Liu aptarti tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo plėtojimo galimybių. „Dėsiu visas pastangas šio bendradarbiavimo plėtrai ir gerų tarpusavio santykių tolimesniam skatinimui ir intensyvinimui“, – susitikime sakė ministras.

Pasidžiaugta, jog yra pasirašytas Lietuvos ir Kinijos veiksmų planas 2012-2013 metams, numatant vykdyti bendras veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, augalininkystės, ekologinio žemės ūkio srityse.

2012 m. spalio 11 d. buvo pasirašytas trišalis susitarimas tarp Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Kinijos Generalinės kokybės ir karantino priežiūros inspekcijos administracijos (AQSIQ).

Nuo 2012 m. birželio 1 d. Lietuva jau turi galimybę eksportuoti žuvų produktus į Kiniją. Šiuo metu pateikti visi reikiami dokumentai kiaulienos ir pieno produktų eksporto leidimams gauti. Laukiama Kinijos AQSIQ patvirtinimo, kad galėtume lietuviškus aukštos kokybės pieno ir mėsos produktus pateikti Kinijos vartotojams.

  

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 239 1018