Siekiama išplėsti prekybos santykius su Kinija

Data

2015 05 29

Įvertinimas
0

                                     

 

Žemės ūkio ir maisto produktų eksportas šiuo metu sudaro net penktadalį viso Lietuvos eksporto. Mūsų šalis orientuojasi į ilgalaikes, patikimas prekybos partneres ir stabilias rinkas – būtent tokia laikoma Kinija. Šią savaitę Kinijoje, Čongčingo provincijoje,  su oficialiu vizitu lankosi žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės vadovaujama delegacija.

 

Vizito metu ministrė dalyvavo aukšto lygio seminare tarptautinio bendradarbiavimo inspekcijos ir karantino klausimais „Juosta ir kelias“, į kurį atvyko Kinijos, ES šalių ir kitų valstybių atsakingi pareigūnai, kurių svarbiausias uždavinys yra užtikrinti maisto saugą, žmonių, augalų ir gyvulių sveikatos apsaugą.  „Juosta ir kelias“ yra Kinijos plėtros iniciatyva, pagrindinį dėmesį skirianti bendradarbiavimui su ES ir Azijos regionų šalimis stiprinti. „Techninis reguliavimas ir standartai neturėtų tapti prekybos dialogo tarp šalių kliūtimi, o instrumentais, skatinančiais žemės ūkio ir maisto produktų prekybą. Išsprendus tam tikrus techninius prekybos klausimus Kinijos vartotojai ant savo stalo galės mėgautis puikia lietuviška produkcija, atitinkančia aukštus ES keliamus maisto saugos ir kokybės reikalavimus“, – seminare kalbėjo ministrė.

 

Pagrindiniai ir svarbiausi eksportui lietuviški produktai – pieno ir mėsos produktai, grūdai. „Labai laukiame Kinijos auditorių oficialios inspekcijos mūsų šalies maisto kontrolės sistemai patikrinti, kad galėtume eksportuoti pieno produktus į Kiniją, taip pat džiaugiamės liepos mėnesį galėdami priimti Kinijos auditorius dėl gyvų gyvūnų kontrolės patikros“, – situaciją apibūdino ministrė.

 

Ministrė V. Baltraitienė ne tik skaitė pranešimą pagrindinėje seminaro sesijoje – jai buvo suteikta garbė apibendrinti ir uždaryti šį seminarą. Ministrė taip pat dalyvavo iškilmingame Kinijos Čongčingo tarptautinių investicijų ir globalaus apsirūpinimo ištekliais parodos atidaryme, Čangčingo–Centrinės Azijos krovininio traukinio paleidimo ceremonijoje, susitiko su Čongčingo meru Huang Qifan, lankėsi Čongčingo–Sindziango–Europos tarptautinių geležinkelių, inspekcijos ir karantino laboratorijoje.

 

Rytoj  žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitinka su institucijos, atsakingos už eksporto leidimų išdavimą – Kinijos generalinės kokybės priežiūros ir karantino administracijos, viceministru Sun Dawei aptarti eksporto leidimų klausimų.

 

„Tikimės, kad šis vizitas taps nauju postūmiu plėtojant Lietuvos–Kinijos prekybos santykius ir padės paspartinti eksporto leidimų gavimo procedūras“, – sakė ministrė V. Baltraitienė.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija