Serbai domisi Lietuvos žemėtvarka

Data

2014 09 18

Įvertinimas
0

                                

       Šią savaitę Lietuvoje lankosi Serbijos delegacija, dalyvaujanti Vokietijos ir Europos Komisijos finansuojamame projekte „Kaimo plėtra: efektyvus žemės valdymas“.  Šis vizitas labai svarbus Serbijai, kandidatei stoti į Europos Sąjungą, nes jai būtina semtis tiek praktinių, tiek teorinių žemės valdymo žinių iš kitų ES šalių. Serbai puikiai vertina lietuvių pastangas bei kompetenciją jiems padėti.

        Serbija – Balkanų respublika Pietryčių Europoje, patyrusi didelių nuostolių dėl karų ir ekonominių sankcijų. Jos ūkis remiasi įvairiomis pramonės šakomis, žemės ūkiu ir paslaugų sfera.

        Šio vizito metu Serbijos delegacija jau lankėsi Žemės ūkio ministerijoje, VĮ Registrų centre, VĮ ,,GIS-Centras", Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos bei šios tarnybos  Marijampolės ir Elektrėnų skyriuose. Susitikimų metu Serbijos atstovai kalba apie savo šalies situaciją žemėtvarkos srityje ir įdėmiai analizuoja Lietuvos patirtį.

        Įgijusi didelę patirtį ir tapusi ES nare, Lietuva turi kuo pasidalyti, teikdama paramą kitoms šalims. Žemės ūkio ministerijoje serbams buvo pristatytos Europos struktūrinių fondų paramos įgyvendinimo aktualijos, pasiruošimas naujajam 2014–2020 metų programiniam laikotarpiui bei tiesioginių išmokų schemos taikymas Lietuvoje. VĮ Registrų centro darbuotojai Serbijos delegaciją supažindino su Lietuvoje taikoma žemės kadastro sistema, o Nacionalinės žemės tarnybos specialistai kalbėjo apie patirtį tvarkant apleistą žemę, įgyvendinant žemės konsolidacijos projektus bei tobulinant žemės rinkos valdymą.

        Šiandien serbai susipažins su VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro veikla, o rytoj Žemės ūkio ministerijoje įvyks  paskutinis vizito susitikimas, kurio metu bus apibendrinta visa gauta informacija, vyks diskusijos.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija