Pirmininkavimo ES Tarybai patirtimi dalinasi vengrai

Data

2011 12 02

Įvertinimas
0

 

Žemės ūkio ministerija tęsia seminarus, skirtus susipažinti su užsienio šalių sėkminga pirmininkavimo Europos Tarybai patirtimi. Gruodžio 1–2 dienomis pasidalinti savo įgūdžiais su žemės ūkio sektoriaus specialistais atvyko vengrai, kurie sėkmingai ES Tarybai pirmininkavo  2011 m. pirmąjį pusmetį. Tai buvo pirmasis Vengrijos, įstojusios į Europos Sąjungą, 2004 m., pirmininkavimas gana nelengvu metu, kai valstybių narių ekonomika dar tik bandė atsigauti po krizės. Vengrija prioritetų sąraše buvo nusimačius kelis svarbiausius darbus – Europos ekonomikos stabilizavimą, ES plėtrą, energetikos ir romų integravimo klausimus.

 

Vengrijos žemės ūkio ministerijos ES koordinavimo departamento direktorius Laszlo Vajda bei Žemės ūkio ir pirmininkavimo ES Tarybai skyriaus vedėjas Peter Benko pristatė žemės ūkio srities institucijų pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai. Svečiai ypač akcentavo koordinavimo padalinių darbą tiek Briuselyje, tiek Vengrijoje, jų tarpusavio bendradarbiavimo ir darbų susiderinimo svarbą. Apžvelgta Vengrijos tarptautinių renginių organizavimo patirtis. Svečiai pateikė vertingų praktinių patarimų, kaip reaguoti į nenumatytus programų pasikeitimus, tinkamai koordinuoti visų žemės ūkio institucijų darbus, operatyviai komunikuoti ką tik priimtus svarbius sprendimus. Šiandien, antrąją seminaro dieną, Vengrijos Žemės ūkio ministerijos Protokolo skyriaus atstovė Martina Kasnyik apžvelgs neformalių ministrų susitikimų organizavimo specifiką, o Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas Marijus Neliupšis supažindins su Lietuvos pasirengimu pirmininkauti ES Tarybai 2013 m. antrąjį pusmetį.  

 

„Įsimintiniausia yra paskutinė pirmininkavimo diena – ne todėl, kad viskas baigiasi, bet todėl, kad tuomet galime pasakyti – mes tai padarėme!”, – vis dar šiltai įtempto 6-ių mėnesių darbo laikotarpį prisiminė vengrai. 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 274