Numatytos naujos bendradarbiavimo su JAV gairės žemės ūkio sektoriuje

Data

2010 09 14

Įvertinimas
0

 

Šiandien žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius susitiko su JAV žemės ūkio ministerijos biuro vadovu Michael Heney, reziduojančiu JAV ambasadoje Lenkijoje. Be abejo, draugiškas dvišalis susitikimas prasidėjo nuo didžiausio pastarųjų dienų Lietuvos džiaugsmo –  nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės pergalės pasaulio čempionate, kuria svečiai nuoširdžiai žavėjosi.

 

Kalbėdamas apie Lietuvos žemės ūkį, ministras K. Starkevičius trumpai svečius supažindino su vyraujančių ūkių dydžiais, situacija grūdų rinkoje, pieno sektoriuje, eksporto su JAV potencialu. Pastarasis, abiejų šalių nuomone, galėtų būti intensyviau skatinamas, nes prekyba su JAV užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2010 m. pirmąjį pusmetį žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į JAV sudarė 0,34 proc. viso žemės ūkio ir maisto prekių eksporto, importas – 1,2 proc. viso žemės ūkio ir maisto prekių importo.

 

„Manau, kad mūsų susitikimas duos naujų impulsų tolesniam dvišaliam bendradarbiavimui“, – pabrėžė ministras, kalbėdamas apie potencialias sritis, kuriose būtų galima tikėtis teigiamų rezultatų.  

 

Abi šalys sutarė, kad didelis potencialas matomas mokslo bendradarbiavimo srityje, studentų ir dėstytojų keitimosi programų vystyme – ši sritis JAV ypač išvystyta, tad M. Heney mielai sutiko padėti, prašydamas konkrečiai įvardinti dominančias mokslo pasiekimų sritis ar stažuočių programas. Intensyviausi moksliniai ryšiai šiuo metu vystomi su Ohajo universiteto Žemės ūkio koledžu – su juo bendradarbiauja Lietuvos žemės ūkio universitetas. Ministras išreiškė viltį, kad panašus bendradarbiavimas galėtų atsirasti ir tarp abiejų šalių ūkininkų. JAV žemės ūkio ministerijos biuro vadovas pasiūlė pagalbą skatinant dvišalius susitikimus investicijų iš JAV pritraukimo klausimais, viliojant JAV investuotojus, suinteresuotus investuoti į Lietuvos žemės ūkį ir perdirbamąją pramonę. Planuose yra ir bendro seminaro aktualia žemės ūkio sektoriaus tema, organizavimas. Pasak ministro, seminaras galėtų būti pažangiausių mokslo technologijų taikymo žemės ūkyje tematika – tuo JAV išties gali pasigirti. Numatoma vykdyti ir bendrus eksporto skatinimo projektus, taip atveriant naujas rinkas Lietuvos eksportuotojams, dalyvauti parodose, prekybinėse misijose.

 

„Būtų džiugu, jei kitais metais susėdę galėtume kalbėti apie pirmuosius mūsų naujo bendradarbiavimo etapo rezultatus“, –  baigdamas susitikimą išreiškė viltį ministras K. Starkevičius.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 274