Naujosios ES šalys ir Kinija ieško bendrų kelių

Data

2011 09 22

Įvertinimas
0

 

Šiandien Kinijoje prasidėjo 6-ašis Kinijos ir Rytų – Centrinės Europos šalių bendradarbiavimo žemės ūkio srityje forumas.  

 

Forume dalyvauja atstovai iš Kinijos ir aštuonių  Europos valstybių:  Estijos,  Kroatijos, Latvijos, Lenkijos,  Lietuvos, Makedonijos,  Rumunijos ir Vengrijos.

 

Sveikinimo kalbą sakė Anhui provincijos vicegubernatorius Yu Xinrong. Jis pažymėjo, kad Anhui provincija yra viena svarbiausių žemės ūkio produktų gamintoja Kinijoje. Grūdų, medaus, daržovių ir arbatos rinkoje ši provincija užima pirmąja vieta tarp kitų trijų žemės ūkyje aktyviai dirbančių Kinijos provincijų.

 

Vicegubernatorius taip pat pažymėjo, kad Kinija skatina ne tik eksportą, bet ir importą iš kitų šalių. Anhui provincijos siekis – plėsti bendradarbiavimą žemės ūkio srityje tarp šios provincijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių.

 

Lietuvos žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, sveikindamas forumo dalyvius,  džiaugėsi galimybe padiskutuoti žemės ūkio ir maisto produkcijos prekybos klausimais, aptarti tarptautinio bendradarbiavimo galimybes bei užmegzti naudingus kontaktus. Ministras pabrėžė, kad Lietuva yra tiltas tarp Vakaru Europos, Skandinavijos, Rusijos bei kitų NVS šalių rinkų.  Lietuva, turėdama išvystytą infrastruktūrą ir Baltijos jūros uostą, turėtų sieki tapti artima Kinijos prekybos ir bendradarbiavimo partnere.

 

Atidarymo kalbas taip pat sakė Rumunijos  ir Makedonijos žemės ūkio ministerijos  atstovai –  Barma Tanczos ir Perica Ivanovski.

 

Lietuvos Žemės ūkio ministerijos Pasirengimo pirmininkauti ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento l.e.p. direktorė Daina Lipps pristatė Lietuvos žemės ūkio raidą, struktūrą, eksporto potencialą, investicinę aplinką. 

 

Popietinėje sesijoje pranešimus ketina skaityti maisto pramonės ir žemės ūkio įmonių atstovai.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija