Naujos galimybės atveria Kinijos rinką

Data

2012 06 07

Įvertinimas
0

  

Birželio 6-9 dienomis Lietuvoje lankosi Kinijos Liaudies Respublikos Žemės ūkio viceministro Niu Dun vadovaujama delegacija. Jau pirmąją oficialių susitikimų dieną pasiektas reikšmingas susitarimas – pasirašytas veiksmų planas  dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje 2012–2013 metams, kuris numato abiejų šalių bendrai vykdomas veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, augalininkystės, ekologinio žemės ūkio srityse.      

 

Šiandien įvyko dvišalis Lietuvos ir Kinijos Žemės ūkio ministerijų pareigūnų susitikimas. Kinijos delegacijos vadovas, Žemės ūkio viceministras N. Dun, dėkodamas už galimybę geriau susipažinti su Lietuvos žemės ūkio sektoriumi, pristatė savo šalies rinkos prognozes, vartotojų lūkesčius.

„Kinijoje visi puikiai žino prancūziško vyno ypatumus, aktyviai bendradarbiaujame ir su kitomis ES šalimis, plečiame tarptautinį bendradarbiavimą su Afrikos žemyno valstybėmis. Mūsų  vartotojai gerai žino, koks skanus lietuviškas šokoladas, šiek tiek mažiau yra informuoti apie puikius jūsų pieno ir mėsos produktus. Tad kviesčiau Lietuvos verslininkus aktyviau dalyvauti tarptautinėse žemės ūkio parodose Šanchajuje, Pekine, dažniau keistis specialistų delegacijomis ir plėsti įvairias abipusiai naudingas bendradarbiavimo sferas“, – ragino viceministras.

K. Starkevičius pasidžiaugė, kad glaudus abiejų šalių verslininkų, žemės ūkio, veterinarijos tarnybų specialistų bendradarbiavimas jau neša vaisius. Pirmieji susitarimai, atvėrę kelius Lietuvos maisto gamintojams eksportuoti į Kinijos Liaudies Respubliką, pasiekti dar pernai rugsėjį, žemės ūkio ministro K. Starkevičiaus vadovaujamos delegacijos vizito į šią šalį metu. „Mūsų šalis – vartai, per kuriuos labai daug Kinijos produkcijos keliauja ir į trečiąsias šalis, ir į Europos Sąjungą“, – pastebėjo ministras.

Dvišalio susitikimo metu buvo pasirašytas Kinijos liaudies respublikos Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos respublikos Žemės ūkio ministerijos veiksmų planas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje. Sutarta toliau skatinti dvišalį bendradarbiavimą žemės ūkio srityse ir kartu bendrai vykdyti veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, augalininkystės, ekologinio žemės ūkio, maisto saugos ir veterinarijos sektoriuose. Šalys susitarė aktyviai organizuoti maisto ir žemės ūkio įmonių dalyvavimą tarptautinėse žemės ūkio parodose, kviesti specialistus akademiniams, įvairių institucijų ekspertų mainams ir mokomiesiems vizitams, stiprinti bendradarbiavimą mokslo technologijų, maisto saugos ir veterinarijos srityse.

„Žengtas pirmasis tvirtas žingsnis žemės ūkio sektoriaus istorijoje. Nuo šiol  Lietuvos žvejai galės eksportuoti savo produkciją į Kinijos Liaudies respubliką“, – naujas perspektyvas puikiai įvertino K. Starkevičius. Numatoma, kad didžiąją eksportuojamos žuvininkystės produkcijos dalį sudarys termiškai apdoroti produktai, tokie kaip žuvų konservai, tačiau ateityje savo produkciją į Kiniją galės eksportuoti ir surimi bei šaldytos žuvies gamintojai.

Kaip pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas, Kinija – viena iš didžiausių ir sparčiausiai augančių pasaulio rinkų, todėl galimybė Lietuvos maisto gamintojams eksportuoti savo produkciją į Kiniją ypač svarbi. „Šiuo metu su atsakingomis Kinijos institucijomis suderinome būtinus dokumentus ir reikalavimus žuvininkystės produktų eksportui, tačiau derybos vyksta ir dėl kiaulienos ir pieno produktų eksporto sąlygų“, – sakė specialistas.

Oficialaus vizito programoje taip pat numatyti susitikimai su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Aleksandro Stulginskio universiteto vadovais, viešnagė žemės ūkio bendrovėse.

2011 metais Lietuva į Kiniją daugiausia eksportavo sušaldytų mėlynių ir kitų uogų, degtinės, kviečių krakmolo. 2011 metais į Lietuvą iš Kinijos daugiausiai importuota žuvų filė ir žuvų (daugiausiai žuvų žaliavos perdirbimo įmonėms) mėsos, pašarų gyvūnams, lukštentų javų grūdų.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 019

Pasirašytas veiksmų planas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje 2012-2013 metams
Pasirašytas veiksmų planas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje 2012-2013 metams