Naujoji Zelandija ir Lietuva – glaudaus bendradarbiavimo link

Data

2013 10 22

Įvertinimas
0

 

Spalio 22 d. žemės ūkio ministerijoje lankėsi Naujosios Zelandijos ambasados Vokietijoje misijos vadovo pavaduotoja Jan Bailey. Su viešnia susitikę Ekonomikos ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Zigmas Medingis ir Bendrosios žemės ūkio politikos strategijos skyriaus vedėjas Dainius Stravinskas papasakojo apie Lietuvos žemės ūkio sektorių, jo ypatumus, Bendrosios žemės ūkio politikos esamą padėtį bei naujoves 2014–2020 m. finansinėje perspektyvoje, prekybos santykius su kitomis valstybėmis.

J. Bailey ypač domėjosi žemės ūkio rinka šalyje bei potencialiomis bendradarbiavimo galimybėmis. Viešnia atkreipė dėmesį, kad didelę Naujosios Zelandijos BVP dalį sudaro pajamos iš žemės ūkio produkcijos, o svarbiausios žemės ūkio sritys yra pienininkystė, gyvulininkystė, miškininkystė, sodininkystė, žuvininkystė.

Kaip pastebėjo Z. Medingis, Lietuvai būtų ypač įdomu ir naudinga bendradarbiauti su Naująja Zelandija avininkystės srityje, kadangi šalis yra viena didžiausių avienos eksportuotojų pasaulyje. Šiuo metu Lietuvoje laikoma apie 100 tūkstančių avių, daugiausiai mėsinių – vilninių veislės. Šis skaičius nuolat didėja, tai reiškia, kad Lietuvos ūkininkai vis daugiau dėmesio skiria avininkystei. „Jūsų avių augintojų patirtis ir praktika labai padėtų Lietuvos ūkininkams šioje ūkio šakoje. Todėl būtų labai naudinga pasidalinti avių auginimo ir laikymo patirtimi. Taip pat rasti galimybių importuoti produktyvių mėsinių avių veislių“, – teigė ministerijos atstovas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad ieškant bendradarbiavimo plėtojimo priemonių, tokia skatinamąją priemone galėtu būti dvišalio bendradarbiavimo susitarimas tarp Naujosios Zelandijos ir Lietuvos Žemės ūkio ministerijų.  Žemės ūkio ministerijos atstovai išreiškė pritarimą dėl bendradarbiavimo dalinantis gerąja patirtimi gyvulininkystės, augalininkystės, veterinarijos, fitosanitarijos, o taip pat žemės ūkio ir maisto pramonės mokslo ir naujausių technologijų srityse. Taip pat išreiškė pageidavimą daugiau sužinoti apie Naujosios Zelandijos atstovės paminėto Pasaulinio mokslo aljanso veiklos kryptis ir jo galimybes plėtojant tarpvalstybinius mokslinius tyrimus žemės ūkio srityje.

Užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius visada puikiai sekasi parodose, tad Žemės ūkio ministerijos atstovai Naujosios Zelandijos ambasados Vokietijoje misijos vadovo pavaduotoją pakvietė į 2014 m. vyksiančią didžiausią Baltijos regione tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą „AgroBalt“.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 274