Ministras prof. V. Jukna apdovanotas už Lietuvos ir Ukrainos santykių plėtojimą

Data

2014 06 05

Įvertinimas
0

Trečiadienį Lietuvos žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Juknos vadovaujama delegacija vieši Ukrainoje, Kijeve. Ukrainos agrarinės politikos ir maisto pramonės ministras Igoris Švaika (Ihor Shvaika) įteikė padėką žemės ūkio ministrui prof. Vigilijui Juknai už Lietuvos ir Ukrainos santykių vystymą žemės ūkio srityje. Ministras prof. V. Jukna padėkojo už netikėtą apdovanojimą ir patikino, kad Lietuva ir toliau padės Ukrainai šiuo nelengvu laikotarpiu.

Susitikimo metu buvo pasirašytas dvišalis veiksmų planas 2014–2016 metams. Lietuva į Ukrainą ketina eksportuoti mėsos, žuvies ir pieno produktus. Taip pat ketinama keistis mokslo, gyvulininkystės, žuvininkystės, veislininkystės  ir kitų sričių patirtimi.  „Ukraina yra viena iš mūsų partnerių, tai puiki rinka, kur Lietuvos bendrovės galėtų realizuoti savo pagamintą produkciją. Nepaisant įtemptos politinės situacijos šis abipusiai naudingas bendradarbiavimas bus tęsiamas ir toliau“, – pažymėjo ministras prof. V. Jukna.

Ministro prof. V. Juknos vadovaujama delegacija taip pat apsilankė Kijeve vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Agro-2014“ . Tai viena didžiausių žemės ūkio parodų NVS ir Rytų Europos šalyse. Savo ruožtu Ukrainos ministras I. Švaika džiaugėsi garbių svečių apsilankymu ir dėkojo už galimybę svečiuotis parodoje „AgroBalt 2014“ Kaune, kur pasisėmė nemažai patirties.

Pirmą kartą ministrai prof. V. Jukna ir I. Švaika susitiko parodoje „AgroBalt 2014“, Kaune. Susitikime buvo aptartos bendradarbiavimo perspektyvos, naujo veiksmų plano 2014–2016 m. pasirašymo galimybės.

 Nuotraukų galerija

Žemės ūkio ministerijos informacija