Lietuvos pieno produktų gamintojams veriasi Kinijos rinka

Data

2013 08 26

Įvertinimas
0

Penktadienį, rugpjūčio 23 d. Kinijos Generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracija (toliau AQSIQ) oficialiu laišku informavo, kad baigtas paraiškos dėl lietuviškų pieno produktų eksporto vertinimas. Oficialiame laiške teigiama, kad atsižvelgiant į šio vertinimo rezultatus, priimtas sprendimas, atveriantis Lietuvos pieno produktų gamintojams Kinijos rinką.

„Tai labai gera žinia Lietuvos ūkininkams ir pieno perdirbėjams. Didelėse rinkose sunku įsitvirtinti, bet dar sudėtingiau į jas patekti. Šiandien mums durys į didelę Kinijos rinką atsivėrė ir šią eksporto galimybę išnaudosime“, - sakė Žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna.

Paskutiniame derybų etape AQSIQ bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba suderins produktų eksportui būtinus veterinarijos sertifikatus, kuriuos ketinama išsiųsti artimiausiu metu, o kitus techninius klausimus aptars dvišalio susitikimo Kinijoje metu rugsėjo mėn. Papildomų pieno produktus gaminančių įmonių patikrinimų Kinijos atsakinga institucija vykdyti neplanuoja, todėl suderinus ir patvirtinus atitinkamus dokumentus, tikimasi pradėti eksportą.

Žemės ūkio ministerija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekiant gauti lietuviškų pieno produktų eksporto į Kiniją leidimus su AQSIQ intensyviai bendravo nuo 2011 metų. Nuolat buvo teikiama informacija, vyko dvišaliai susitikimai Kinijoje, lietuviškos produkcijos pristatymai įvairiose parodose. Siekiant lietuviškų maisto produktų eksporto į Kiniją, 2011 metais Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei AQSIQ vadovai pasirašė svarbų trišalį bendradarbiavimo susitarimą maisto saugos kontrolės klausimais.

2012 m. birželio 1 d. su Kinijos atstovais suderintas sertifikatas dėl žuvininkystės produktų eksporto, todėl šiai dienai Lietuvos gamintojai gali į šią šalį eksportuoti Lietuvoje pagamintus žuvies konservus ar kitus termiškai apdorotus žuvininkystės produktus.

Šiuo metu nagrinėjami 2011 metais Lietuvos pateikti dokumentai dėl kiaulienos bei paukštienos produktų eksporto į Kiniją leidimų gavimo.

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 345