Lietuvos ir JAV požiūris sutampa

Data

2014 06 19

Įvertinimas
0

Žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna grįžo iš Liuksemburgo, kur kartu su kitų Europos Sąjungos šalių žemės ūkio ministrais dalyvavo susitikime su JAV žemės ūkio sekretoriumi Tomu Vilsacku. Susitikimo metu politikai aptarė bendradarbiavimo galimybes mokslo bei eksporto srityse.

JAV žemės ūkio sekretorius Tomas Vilsack’as atvyko į Liuksemburgą, kur surengė susitikimą su Europos Sąjungos šalių  narių  žemės ūkio ministrais. Susitikime buvo aptarta žemės ūkio situacija visoje Europoje  ir pasidalyta įžvalgomis. „Norėčiau pabrėžti, kad mes, su mano kolegomis iš Europos, turime daug bendro žemės ūkio srityje, o mūsų ūkininkai susiduria su tais pačiais rūpesčiais“, –  teigiama T. Vilsack’o pranešime spaudai. Anot politiko, bendradarbiavimas žemės ūkio srityje tarp Europos ir JAV yra labai naudingas abejų žemynų ekonomikoms, todėl būtina panaikinti kliūtis ir plėsti rinkas. „Šis bendradarbiavimas turėtų būti orientuotas į smulkiuosius ir vidutinio dydžio ūkius“,  pabrėžė T. Vilsack’as.

 „JAV – tai viena iš didžiausių ir bene turtingiausių pasaulio rinkų, Lietuvos verslininkams čia atsiveria puikiausios prekybos galimybės. Šiuo metu eksportuojame į JAV kai kuriuos pieno produktus, tačiau tikiuosi, kad jau greitai šio bendradarbiavimo ribos plėsis“, – kalbėjo ministras prof.  Vigilijus Jukna.

JAV pasižymi viena didžiausių ir įtakingiausių finansų rinkų pasaulyje. Pagal užsienio prekybos apimtis JAV užima antrą vietą – atsilieka tik nuo Kinijos.

Žemės ūkio ministerijos informacija