Lietuviški pieno produktai – į Honkongą

Data

2014 09 11

Įvertinimas
0

             Honkongas uždegė žalią šviesą lietuviškiems pieno produktams. Leidimą importuoti šiandien oficialiai patvirtino Kinijos Liaudies Respublikos Honkongo kompetentinga institucija.

            Eksportuoti savo produkciją į Honkongą  galės visos Lietuvos pieno perdirbimo įmonės, įtrauktos į Veterinarinį patvirtinimą turinčių gyvūninio maisto tvarkymo subjektų registrą ir užsiregistravusios Honkongo maisto saugos centre.

            Lietuvos derybos su Honkongu vyko labai sparčiai – oficialus prašymas buvo pateiktas šių metų birželio pabaigoje. Per vasarą buvo įvertinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos užpildyti klausimynai, suderinti veterinarijos sertifikatai.

             ,,Šis mūsų įmonių pripažinimas tik patvirtina, kad lietuviški pieno produktai ir vykdoma valstybinė maisto ir veterinarijos kontrolė atitinka visus keliamus tarptautinius reikalavimus“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

            Šiuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai su Honkongo kompetentinga institucija derina veterinarijos sertifikatus dėl lietuviškų kiaulienos ir jautienos gaminių bei kiaušinių produktų eksporto. Praėjusią savaitę buvo gautas leidimas eksportuoti į šią šalį lietuviškus paukštienos produktus.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija