Lietuviai patirtimi dalijasi su Ukrainos žuvininkystės specialistais

Data

2011 04 04

Įvertinimas
0

 

Kovo 28–29 dienomis Žemės ūkio ministerijoje lankėsi Ukrainos žuvininkystės sektoriaus  atstovų delegacija.  Svečiai atvyko į dvišalį Lietuvos–Ukrainos žuvininkystės srities atstovų susitikimą, kurio metu Lietuvos specialistai dalijosi  patirtimi, siekdami padėti Ukrainai pasirengti stojimui į Europos Sąjungą.

 

Susitikime dalyvavo ir pranešimus skaitė Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento, Aplinkos ministerijos, Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, Muitinės departamento, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, socialiniai partneriai.  Žuvininkystės departamento direktorius Darius  Nienius pristatė žuvininkystės sektoriaus institucinę struktūrą, apžvelgė žuvininkystės sektoriaus valstybinį valdymą Lietuvoje. Susitikime buvo kalbama apie Lietuvos patirtį formuojant ir vystant šalies žuvininkystės politiką bei įgyvendinant Europos Sąjungos bendrosios žuvininkystės politiką. Muitinės departamento ir Žuvininkystės tarnybos atstovai supažindino su žvejybos kontrolės sistema, kuria siekiama užkirsti kelią neteisėtai, nedeklaruojamai ir nereglamentuojamai žvejybai Europos Sąjungoje, buvo pristatytas Lietuvos akvakultūros sektorius ir jo vystymas, ekologinės žuvininkystės plėtojimas Lietuvoje ir kiti ukrainiečius dominantys klausimai.

 

Kovo 30 d. Ukrainos delegacija aplankė Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, UAB „Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcioną“ ir Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrių. Vizito metu svečiams buvo pristatyta žvejybos Baltijos jūroje kvotų skirstymo tvarka, Lietuvos integruota žuvininkystės duomenų bazė, žvejybos laivų sugautų žuvų kiekių registravimo tvarka ir kiti klausimai. Svečiai susipažino su Laivų stebėjimo sistema (LSS), žvejybos laivų kontrolės tvarka.

 

Ukrainos atstovai pabrėžė, kad tikisi glaudaus dvišalių santykių plėtojimo ir ateityje bei lauks atsakomojo Lietuvos atstovų vizito Ukrainoje.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija