Lietuvai Kinijoje – išskirtinis dėmesys

Data

2011 09 23

Įvertinimas
0

 

Rugsėjo 23 d. žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vadovaujama delegacija dalyvavo Anhui žemės ūkio industrializacijos prekybos parodos 2011 m. atidaryme (Anhui Agricultural Industrialization Trade Fair 2011) Hefei mieste.

 

 Atidarymo ceremoniją pagerbė Anhui provincijos vicegubernatorius Yu Xinrong, sveikinimo kalbas skaitė šios provincijos komiteto generalinio sekretoriaus pavaduotojas Wang Sanyun, žemės ūkio ministro pavaduotojas Chen Xiaohua, atstovas iš Nacionalinio kongreso Jiang Shusheng. Pagrindinis parodos akcentas – Kinijos ir Rytų bei Centrinės Europos šalių bendradarbiavimo skatinimas.

 

Parodoje dalyvauja Kinija bei artimiausios jos kaimyninės šalys, žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės iš Europos valstybių. Savo produktus eksponuoja ir rinkos paklausą gaminamai produkcijai tiria taip pat ir Lietuvos  įmonės:  UAB „Rūta“, UAB „Agrovet“, AB „Žemaitijos pienas“.  6-ąjame Kinijos ir Centrinės-Rytinės Europos šalių bendradarbiavimo forume Lietuvos įmonės pristatė savo gaminamą produkciją ir savo produktų eksporto galimybes. Įmones nustebino didelis kinų,  tiek verslininkų, tiek ir vartotojų dėmesys lietuviškiems saldainiams, sūriui ir mėsos gaminiams.

 

 Lietuvos įmonių stendus aplankė ir lietuviškus produktus ragavo Anhui provincijos vicegubernatorius Yu Xinrong bei Kinijos žemės ūkio ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktorius Wang Jinbiao. Ministras K. Starkevičius, pristatydamas Lietuvos įmones, pabrėžė, kad lietuviškus produktus Kinijoje bus galima įsigyti, Kinijai autorizavus Lietuvos įmonių gaminamą produkciją.  

 

Ministras K. Starkevičius parodoje aplankė Azijos ir Europos šalių stendus, susipažino su gaminama produkcija bei technika.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija