Lietuva ir Vengrija – artimesnės nei atrodo

Data

2014 02 20

Įvertinimas
0

Vasario 20 d. žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius susitiko su Vengrijos ambasadoriumi J.E. Zoltan Pecze.

 

Tikisi paramos

Kiekviena šalis narė turi nuolatinę savo atstovybę Briuselyje. Jos vadovai – faktiniai savo šalių ambasadoriai ES – kas savaitę renkasi į Nuolatinių atstovų komitetą (COREPER). Netrukus komitete bus svarstomi šalių narių siūlomi kandidatai į Europos maisto saugos tarnybos valdančiąją tarybą. Tarybos nariai skiriami taip, kad būtų užtikrinti aukščiausi kompetencijos standartai ir kuo didesnis geografinis pasiskirstymas ES teritorijoje. Susitikimo Žemės ūkio ministerijoje metu Vengrijos ambasadorius pristatė savo šalies kandidatą Andras Szekacs ir paprašė Lietuvos jį paremti. ,,Lietuva taip pat turi savo kandidatus, todėl, savo ruožtu, tikimės Vengrijos paramos“, – kalbėjo viceministras M. Kuklierius. 

 Susitikimo metu abiejų šalių atstovai aptarė ir afrikinio kiaulių maro, žemės pardavimo, vaisių ir daržovių eksporto klausimus.

Pakvietė į parodą

2014 m. balandžio 3–5 d. Kaune vyks didžiausia Baltijos valstybėse tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014“. ,,Žemės ūkio ministerija, kaip pagrindinis organizatorius,  kviečia Jūsų šalies atstovus dalyvauti joje arba apsilankyti esant galimybei“, – perdavė kvietimą M. Kuklierius, informuodamas, kad  šiemet, siekiant pritraukti kuo daugiau dalyvių, pateikti kuo daugiau informacijos ir sutaupyti lėšų, ,,AgroBalt“ vyks kartu su kita žemės ūkio paroda ,,Ką pasėsi...“. Ambasadorius domėjosi ,,AgroBalt“ metu vyksiančiu ES ir užsienio šalių žemės ūkio ministrų forumu, kurio tema šiemet bus „Gyvulininkystės vieta pasaulio ekonomikoje 2014–2015 m.“.

Dvi istorine ir ekonomine raida labai panašios šalys žemės ūkio sektoriuje reguliariai bendradarbiauja jau seniai. Paskutinėje parodoje „AgroBalt 2012“ Vengrijai skirtas ypatingas dėmesys – ši šalis pristatė savo stendą su nacionaline produkcija. Parodoje vyko ir Vengrijos nacionalinės virtuvės pristatymas, kurio metu dalyviai turėjo progą įvertinti plačią tradicinių vengrų patiekalų skonių paletę.

Prekybos rodikliai

  Vengrija – ilgametė Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerė. 2013 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Vengriją sudarė 6,8 mln. eurų, eksporto struktūroje Vengrija buvo 41 vietoje iš 134 eksporto partnerių. Importas iš Vengrijos siekė 32,2 mln. eurų. Importo struktūroje Vengrija buvo 19 vietoje tarp 109 šalių.

2013 metais iš lietuviškos kilmės produktų daugiausia eksportuota kačių ir šunų ėdalo, mielių, lieso pieno miltelių, grietinėlės, kviečių glitimo, šokolado ir šokolado gaminių, šaldytų mėlynių. Iš Vengrijos daugiausia importuota konservuotų be acto daržovių (žirnių, kukurūzų), gyvūnų pašarams naudojamų produktų, kavos ekstraktų, vyno iš šviežių vynuogių.  

Palyginti su 2011 metais, žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Vengriją 2013 m. padidėjo 36 proc.

 

 Nuotraukų galerija

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 239 1016