Lietuva ir toliau padės Ukrainai

Data

2015 01 17

Įvertinimas
0

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministru Aleksėjumi Pavlenko ir aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Ukrainos ministras, vertindamas Lietuvos patirtį ir pagalbą, pakvietė žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę susitikti tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė“.  „Ukrainai, kurią krečia neramumai, šiuo metu labai reikalinga mūsų parama. Turime daug bendro, tiek mūsų valstybė, tiek verslas  mato didelį Ukrainos potencialą, todėl, manau, kad bendradarbiavimas tarp abiejų šalių gali būti naudingas“, – sakė žemės ūkio ministrė.

Prieš kurį laiką tarp Ukrainos ir Lietuvos buvo pasirašytas dvišalis Veiksmų planas 2014–2016 metams. „Mes ypatingai vertiname Lietuvos eurointegracinę patirtį, todėl tikimės pasisemti patirties iš jūsų ekspertų“, –  kalbėjo Ukrainos ministras  Aleksėjus Pavlenko.

Lietuva į Ukrainą ketina eksportuoti žuvies ir pieno produktų. Taip pat ketinama keistis patirtimi mokslo, gyvulininkystės, žuvininkystės, veislininkystės, veterinarijos  ir kt. srityse. Ypač aktualūs yra dvynių projektai, kai vienos ir kitos valstybės institucijos pradeda bendradarbiauti tarpusavyje.

2014 m. daugiausia į Ukrainą eksportuota sūrių, pieno produktų, gaminių ir konservų iš žuvų, grietinėlės, laktozės ir laktozės sirupo.

Žemės ūkio ministerijos informacija