Lietuva ir Kinija siekia aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo

Data

2013 02 20

Įvertinimas
0

Vasario 20 d. žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje J.E. Zengven Liu aptarti tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo plėtojimo galimybių.

Žemės  ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna, dėkodamas svečiui už apsilankymą, pažymėjo, jog labai džiaugiasi glaudžiu Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimu žemės ūkio ir žuvininkystės srityse. „Dėsiu visas pastangas šio bendradarbiavimo plėtrai ir gerų tarpusavio santykių tolimesniam skatinimui ir intensyvinimui“, – sakė ministras.

Žemės ūkio ministras pasidžiaugė, jog yra pasirašytas Lietuvos ir Kinijos veiksmų planas 2012-2013 metams, numatant vykdyti bendras veiklas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, augalininkystės, ekologinio žemės ūkio srityse. Pagal šį planą su Kinijos atstovais šiuo metu yra derinamos temos dėl žuvininkystės seminaro, kuris vyks šių metų balandį Kinijoje. Lietuvos ir Kinijos veiksmų plano pagrindu 2013 m. liepą planuojamas bendras ekologinio ūkininkavimo seminaras.

2012 m. spalio 11 d. buvo pasirašytas trišalis susitarimas tarp Lietuvos žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Kinijos Generalinės kokybės ir karantino priežiūros inspekcijos administracijos (AQSIQ). Ministras priminė, jog  nuo 2012 m. birželio 1 d. Lietuva jau turi galimybę eksportuoti žuvų produktus į Kiniją. „Šiuo metu esame pateikę visus reikiamus dokumentus kiaulienos ir pieno produktų eksporto leidimams gauti. Laukiame Kinijos AQSIQ patvirtinimo, kad galėtume savo tikrai aukštos kokybės pieno ir mėsos produktais pradžiuginti Jūsų šalies vartotojus“, – kalbėjo V. Jukna. Ministras akcentavo, jog Lietuva turi didelį potencialą gaminti itin aukštos kokybės pieno ir mėsos, taip pat ekologiškų produktų, kuriuos gali pasiūlyti kitų šalių vartotojams.

Ambasadorius Zengven Liu patikino, jog jau šiemet Lietuvą aplankys Kinijos ekspertai, kurie vertins vietos gamintojus, ir pagal jų išvadas priims tolesnius sprendimus dėl pieno ir mėsos produktų eksporto leidimų.

Ambasadorius sakė esąs pasirengęs dėti visas pastangas, kad abiejų šalių bendradarbiavimas būtų kuo sėkmingesnis ir gilesnis. Jis sakė esąs įsitikinęs, kad bendromis pastangomis abi šalys gali pasiekti bendrų tikslų – bendradarbiauti kuo glaudžiau ir intensyviau. Zengven Liu pakvietė Lietuvos žemės ūkio ministrą prof. V.Jukną aplankyti Kiniją su oficialiu vizitu, kad dvišalis bendradarbiavimas būtų plėtojamas kuo sparčiau. „Mūsų šalies provincijose ekonomikos plėtra yra labai intensyvi, todėl mielai kviečiame Jus apsilankyti vietinėse žemės ūkio parodose, taip pat susipažinti su vietos maisto gamybos ir perdirbimo įmonėmis“, – kalbėjo ambasadorius. Ministras atsakė, kad pažintis su regionų ekonomika jam būtų labai įdomi.

Žemės ūkio ministras pasidžiaugė, kad kai kurios Lietuvos maisto perdirbimo įmonės šiemet dalyvaus maisto produktų ir gėrimų parodoje „SIAL China 2013“. Ministras prof. V.Jukna taip pat padėkojo ambasadoriui už tai, kad Kinijos delegacija dalyvavo tradicinėje tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2012“ Lietuvoje ir vėl pakvietė dalyvauti šioje parodoje, kuri vyks 2014 metais.

Dvišalius santykius tarp Lietuvos ir Kinijos susitarta ir toliau plėtoti kuo aktyviau ir glaudžiau.

Žemės ūkio ministerijos informacija