Lietuva ir Kinija aktyviai bendradarbiauja

Data

2012 02 07

Įvertinimas
0

 

 

 

Vasario 7 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius susitiko su naujuoju Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje  Zengven Liu aptarti aktualių klausimų dėl bendradarbiavimo, kuris šiuo metu vyksta labai intensyviai.

 

 

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius pirmiausiai padėkojo Kinijos ambasadoriui už dalyvavimą tradicinėse žirgų lenktynėse „Sartai 2012\" ir pristatė svečiui pagrindinius Lietuvos žemės ūkio eksporto rodiklius, taip pat  padėkojo už galimybę aplankyti Kiniją praėjusiais metais.

 

Žemės ūkio ministras K. Starkevičius 2011 m. rugsėjį susitiko su Kinijos žemės ūkio viceministru Niu Dun. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos gamintojų eksporto perspektyvos į Kiniją ir dvišalis bendradarbiavimas. Lietuvos žemės ūkio ministras pakvietė Kinijos žemės ūkio viceministrą dalyvauti gegužės 10-12 d. Kaune vyksiančioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „AgroBalt\' 2012”.

 

Šios dienos susitikime ministras K.Starkevičius pabrėžė, jog Lietuvai labai aktualus klausimas, kad kuo greičiau būtų suteiktas leidimas eksportuoti šalyje gaminamus pieno, mėsos, žuvies produktus, nes be specialaus eksporto sertifikato šių  produktų vežimas į Kiniją negalimas. Ministras taip pat priminė, jog laukia iš Kinijos atvykstančių ekspertų (inspektorių grupės). Lietuva, taikydama ES aukštus maisto produktų gamybos standartus, kurie garsėja griežtais sanitarijos, aplinkos apsaugos ir gyvūnų gerovės reikalavimais, norėtų pasiūlyti Kinijos rinkai ne tik mėsos, pieno (pieno miltelių, sausų išrūgų, įvairių fermentinių sūrių), žuvų produktų, bet ir miltinės bei cukrinės konditerijos gaminių, alkoholinių, nealkoholinių gėrimus, alaus ir kt.

 

Kinijos ambasadorius Zengven Liu sakė manantis, jog iš trijų pagrindinių eksportuotinų produktų grupių (pieno, mėsos, žuvies) geriausia būtų sudaryti prioritetinius produktų sąrašus, kuriems eksporto sertifikatai būtų suteikti pirmiausiai. Svečias pažadėjo visokeriopą asmeninę ir visos Kinijos ambasados pagalbą sprendžiant greitesnio eksporto sertifikatų patvirtinimo klausimus. Ambasadorius taip pat pasidžiaugė, jog lietuviškų produktų skonis puikus, produktų ir jų pakuočių kokybė gera, parduotuvėse didelė jų pasiūla. Ambasadorius Zengven Liu pažadėjo, jog oficiali Kinijos delegacija dalyvaus parodoje „Agro Balt\' 2012“, pasisakys jos metu vyksiančiame tarptautiniame  ministrų forume.

 

Parodoje laukiama Kinijos žemės ūkio ministerijos atstovų delegacijos, vadovaujamos Kinijos žemės ūkio viceministro Niu Dun. Su Kinijos žemės ūkio ministerijos atstovais yra suderintas veiksmų planas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje 2012-2013 m. Veiksmų planą sutarta pasirašyti tarptautinės žemės ūkio ir maisto produktų parodoje „Agro Balt\' 2012“, kuri vyks gegužės 10-12 d. Kaune. Veiksmų plane numatomas bendradarbiavimas žemės ūkio ekonomikos ir prekybos, žuvininkystės, augalininkystės, ekologinio žemės ūkio srityse.

 

 

Prekybos rodikliai

 

Lietuvos prekyba žemės ūkio ir maisto produktais su Kinija sudaro nedidelę dalį, tačiau prekybos apimtys, palyginti su 2007 m., auga. 2010 m., palyginti su 2009 m., eksporto apimtys padidėjo beveik 3 kartus. Prekybos balansas su Kinija neigiamas.

 

2010 m. Lietuva į Kiniją daugiausia eksportavo šaldytų mėlynių, glicerolio, krakmolo ir alaus.

2010 metais iš Kinijos į Lietuvą daugiausia importuota žuvų filė ir žuvų (daugiausia – žuvų žaliavos perdirbimo įmonėms) mėsos, greipfrutų, konservuotų pomidorų.

Į Kiniją šiuo metu eksportuojamos šaldytos mėlynės ir juodieji serbentai, UAB „Švyturio-Utenos alus“ ir UAB „Amber pasta“ makaronai.

Lietuvos ambasados Kinijoje duomenimis, Kinijos rinką jau pasiekė pirmosios lietuviškos degtinės ir lietuviško alaus partijos.

 

 

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. ( 8 5) 239 1018