Lietuva ir Kentukio valstija JAV ieško naujų bendradarbiavimo formų

Data

2013 11 29

Įvertinimas
0

Lapkričio 25 d. JAV kongresmeno Andy Barr kvietimu Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos delegacija lankėsi Kentukio valstijoje (JAV) ir susitiko su Leksingtono meru Jim Gray, šiuo metu Leksingtono Komercijos rūmų prezidento postą užimančiu Ken Segan ir buvusiu rūmų prezidentu Danny Murpy, kitais Leksingtono Komercijos rūmų atstovais. Susitikime taip pat dalyvavo Kentukio burbono gamintojų asociacijos prezidentas Eric Gregory, Kentukio universiteto rektoriaus pavaduotojas Daniel P. Murphy, Kentukio Ekonominio vystymo biuro direktorius Brad Thomas.

Tardamas sveikinimo žodį, Leksingtono meras J. Gray džiaugėsi, jog turi galimybę priimti svečius, nors ir iš mažos, tačiau ypatingai šį pusmetį svarbios valstybės – Lietuvos. „Kentukio valstija ir Leksingtono miestas visuomet ieško naujų bendradarbiavimo formų bei partnerių“, – sakė meras, kviesdamas susipažinti su vietos verslininkais, žadėdamas  remti naujas iniciatyvas. Paminėta, jog Leksingtonas galėtų keistis patirtimi bei bendradarbiauti turizmo srityje.

Kongresmenas A. Barr sakė, kad nepriklausomai nuo to, jog Kentukio valstija yra garsi savo žirgais, burbonu (Kentukio viskiu) ir tabaku, galima rasti ir bendradarbiavimo galimybių tokiose srityse kaip jautienos arba pieno produktų gamyba. Paminėta, jog Kentukio valstija artimiausiu metu numato labiau skatinti pieno produktų gamybą, panaudojant iš tabako verslo gautas lėšas. Kongresmenas taip pat pažadėjo remti įvairių formų bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Kentukio valstijos.

Burbono gamintojų asociacijos prezidentas E. Gregory pateikė trumpą prezentaciją apie burbono gamybos svarbą Kentukio valstijos ekonomikai, paminint, jog net 95 proc. viso JAV pagaminamo burbono kiekio yra pagaminama Kentukyje. Burbonas eksportuojamas į 126 pasaulio valstybes, Lietuva pagal perkamų produktų vertę yra 19 vietoje.

Lietuvos ambasadorius Ž. Pavilionis susirinkusiems politikams ir verslininkams pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos įgyvendinimo eigą, informavo apie palankią investavimo Lietuvoje aplinką, pakvietė Kentukio burbono asociaciją arba atskirus gamintojus prisijungti prie šių metų pavasarį įkurtos Amerikos–Lietuvos verslo tarybos.

Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė pristatė svarbiausius Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės statistikos duomenis, informavo apie pasiekimus įgyvendinant Lietuvos pirmininkavimo ES Taryboje žemės ūkio programą. „Įvertinant tai, jog Lietuvos žemės ūkio ministerija kaip svarbiausią prioritetą yra numačiusi gyvulininkystės sektoriaus plėtrą, ieškotume bendradarbiavimo galimybių būtent šioje srityje“, – kalbėjo kanclerė. Ji pakvietė kongresmeną A Barr ir jo delegaciją š. m. balandžio 3–5 d. į atvykti į Lietuvą ir apsilankyti didžiausioje Baltijos valstybėse žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2014“. 

Kentukio universiteto dekano pavaduotojui buvo įteiktas trumpas bendradarbiavimo su Lietuvos A.Stulginskio universitetu bei Lietuvos žemdirbystės institutu pageidavimų aprašymas.

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 016