Lietuva ieško kelių greitesniam mėsos produktų eksportui į Kiniją

Data

2013 09 10

Įvertinimas
0

  

          Rugsėjo 9 d. Žemės ūkio ministerijos kanclerės Dalios Miniataitės vadovaujama delegacija susitiko su  Kinijos Generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracijos (toliau – AQSIQ) viceministru Wu Qighai.

               Susitikimo metu viceministras Wu Qighai paminėjo draugiškus abiejų šalių diplomatinius santykius ir atsakingų pareigūnų susitikimų svarbą siekiant eksporto leidimų lietuviškiems maisto produktams.  Kanclerė D.Miniataitė  ir  Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas V.Paulauskas savo ruožtu pasidžiaugė 2012 metais patvirtintais sertifikatais žuvų produktų eksportui į Kiniją, taip pat AQSIQ sprendimu leisti eksportuoti į Kiniją lietuviškus pieno produktus.

           Lietuvos delegacija dar kartą akcentavo mėsos kategorijų nagrinėjimo prioritetinę tvarką: kiauliena, jautiena, paukštiena, taip pat nurodė, kad laukiamas atsakingų AQSIQ pareigūnų vizitas į Lietuvą kokybės kontrolės sistemai įvertinti. Šis vizitas yra kiaulienos produktų eksporto į Kiniją baigiamoji procedūros dalis. Taip pat išreikštas pageidavimas pradėti jautienos produktų eksportui reikalingą procedūrą.

                 Susitikimo pabaigoje viceministras Wu Qighai patikino, kad kiaulienos produktų eksportui vykdyti procedūros ilgai netruks, o pieno produktų eksportui likę tik smulkūs techniniai klausimai.

               Lietuvos delegacija taip pat susitiko ir su Kinijos prekybos rūmų prezidentu Bian Zhenhu, su kuriuo aptarė abipuses prekybinio bendradarbiavimo galimybes. Šis pareigūnas paminėjo, kad lietuviški pieno ir mėsos produktai laukiami Kinijoje bei pasiūlė, siekiant stiprinti šalių žemės ūkio ir maisto pramonės verslo sektorių bendradarbiavimą, rengti prekybines misijas tarp šalių.

               D.Miniataitė, trumpai pristačiusi Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės sektorių bei eksporto potencialą, pabrėžė, kad nors šiandien Lietuvos eksporto rodikliai į Kiniją nėra dideli, tačiau jaučiama ženkli augimo dinamika. „Kinijos rinkai Lietuva gali pasiūlyti gana plataus asortimento aukštos kokybės maisto produktus“, - sakė Žemės ūkio ministerijos kanclerė. Ji taip pat pakvietė tęsti tradiciją dalyvauti šalių organizuojamuose žemės ūkio ir maisto pramonės renginiuose bei pakvietė dalyvauti tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2014“, kuri Lietuvoje įvyks 2014 metų balandžio 3–5 dienomis.

                  Lietuvos ambasadoje Kinijoje mūsų delegacija susitiko su Europos Sąjungos atstovybės Pekine atstovu, apsikeitė nuomonėmis dėl bendros maisto kokybės kontrolės sistemos Kinijoje.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 016