Kinijos rinka Lietuvai atvira

Data

2011 09 19

Įvertinimas
0

 

Šiuo metu Kinijoje vieši žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vadovaujama delegacija. Simboliška, kad ministro vizitas Kinijoje sutampa su gražia sukaktimi – š. m. rugsėjo 14 d. Lietuva minėjo diplomatinių santykių dvidešimtmetį su Kinijos Liaudies Respublika. Vizito metu numatyti susitikimai su Kinijos liaudies respublikos žemės ūkio ministerijos, Veterinarijos tarnybos, Pramonės ir amatų rūmų atstovais. Delegacija dalyvaus ir 6-ajame žemės ūkio bendradarbiavimo tarp Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių forume.

 

Šiandien, tik atskridus į tolimą šalį, įvyko pirmasis ministro dalykinis susitikimas su Kinijos liaudies respublikos žemės ūkio viceministru Niu Dun, kitais atsakingais ministerijos darbuotojais. Susitikimo metu aptartas svarbiausias klausimas – Lietuvos gamintojų eksporto perspektyvos į šią šalį.

 

2010 metais Lietuva į Kiniją daugiausia eksportavo šaldytų mėlynių, glicerolio, krakmolo ir alaus. Tais pačiais metais iš Kinijos daugiausiai importuota žuvų filė ir žuvų (daugiausiai žuvų žaliavos perdirbimo įmonėms) mėsos, greipfrutų, konservuotų pomidorų. Praėjusiais metais,  palyginti su 2009 m., eksporto apimtys padidėjo beveik 3 kartus. Lietuvoje gaminami aukštos kokybės pieno milteliai, sausos išrūgos, įvairūs fermentiniai sūriai, miltinės ir cukrinės konditerijos gaminiai, alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai, alus, todėl šiuos produktus galima būtų pasiūlyti eksportui į Kiniją. Svarstytina plėsti prekybą ir žuvininkystės produktais.

 

Kinijos žemės ūkio viceministras pažymėjo, kad šalies rinka atvira Lietuvos eksportuotojams, tačiau būtina išspręsti technines dokumentacijos, sertifikavimo problemas. Aptartas esminis klausimas – Lietuvoje gaminamų eksportuotinų pieno, mėsos, žuvies  produktų, galvijų ir kuilių spermos autorizavimo (leidimo eksportuoti patvirtinimas) procedūros, be kurios negalimas šių  produktų eksportas į Kiniją. Sutarta nedelsiant sukurti dvišalę tarpinstitucinę darbo grupę eksporto problemos spręsti.

 

Kazys Starkevičius pakvietė viceministrą dalyvauti gegužės 10-12 dienomis Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Agrobalt 2012“, kurios šūkis – „Sveikesniam gyvenimui“. Parodos metu vyks užsienio šalių žemės ūkio ministrų forumas tema „Smulkaus ūkininkavimo perspektyva ir globalizacijos iššūkiai“. Viceministras Niu Dun pažadėjo būtinai joje apsilankyti.

 

Lietuvos delegacijos dar  laukia dalykiniai susitikimai su Kinijos Pramonės ir amatų prekybos rūmų, Veterinarijos tarnybos atstovais bei apsilankymas 6-ajame žemės ūkio bendradarbiavimo tarp Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių forume, kuriame visos dalyvaujančios šalys pristatys savo žemės ūkio plėtros, eksporto ir investicijų galimybes.

 

Per 20 metų abiejų valstybių bendradarbiavimas vystėsi sėkmingai, o ateityje jį siekiama dar labiau plėsti ir gilinti. Kinijos prezidentas Hu Dzintao (Hu Jintao) sveikinimo laiške šalių diplomatinių santykių minėjimo proga rašo: „Kinija siekia pagarba, lygybe ir abipuse nauda paremto bendradarbiavimo su Lietuva, stiprinančio draugiškus mainus, skatinančio pragmatišką bendradarbiavimą bei gilinančio tautų draugystę“.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8 5) 2391 019