Kinijos ambasadorius: „Tikiuosi, kad prekyba tarp mūsų šalių augs“

Data

2015 05 07

Įvertinimas
0

Pieno, mėsos produktų ir kviečių eksportas – apie tai žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kalbėjosi su naujuoju Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Ruiksingu Vei  (Ruixing Wei).

„Abiejų šalių santykių sustiprinimas ir bendradarbiavimas žemės ūkio srityje – tai vienas iš mano prioritetinių darbų. Kinijos vyriausybė taip pat domisi šia situacija. Pastaraisiais metais mūsų politiniai santykiai buvo sustoję, bet nuo šių metų pasiektas lūžio taškas, tad tikimasi progreso. Kinijoje itin aukštai vertinami ne tik pieno, bet ir mėsos produktai“, –  sakė Kinijos ambasadorius Lietuvoje, kuris į Vilnių atvyko prieš mėnesį.  „Lietuviški produktai yra aukštos kokybės ir atitinka Europos Sąjungos standartus, tikimės, kad jau netolimoje ateityje tuos produktus įvertins ir Kinijos vartotojai. Ieškodami naujų rinkų, vertiname Kiniją, kaip vieną iš svarbiausių mūsų partnerių. Matome dideles bendradarbiavimo galimybes. Esame pasiruošę priimti Kinijos atstovus ir atsakyti į visus jų klausimus. Mums aktualus ne tik pieno ir mėsos produktų eksportas, bet ir prekyba kviečiais, tuo domisi mūsų ūkininkai“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.  Žemės ūkio ministrė pakvietė Kinijos atstovus dalyvauti tarptautinėje parodoje „AgroBalt“, kuri vyks kitąmet Kaune.

Gegužės pabaigoje žemės ūkio ministrė ketina vykti į Pekiną, kur susitiks su Kinijos generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracijos atstovais. Susitikimo metu planuojama aptarti galimybes eksportuoti lietuviškus  produktus į Kiniją.

Šiemet Kinijoje darbus turėtų pradėti naujieji žemės ūkio ir kultūros atašė.

Prekyba su Kinija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2013 m. eksportas į Kiniją sudarė 4,3 mln. eurų.  Eksportuojami į Kiniją produktai: užšaldytos mėlynės, išrūgų milteliai, kviečių krakmolas, alkoholiniai gėrimai, paruošti ryžių ir kukurūzų gaminiai. 2014 m. pradėta eksportuoti naminių paukščių mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai,  taip pat ir galvijienos valgomieji subproduktai. 

Žemės ūkio ministerijos informacija