Kinijos ambasadorius: „Matome didelį potencialą žemės ūkyje“

Data

2015 02 09

Įvertinimas
0

Kinija – viena didžiausių ir stipriausių pasaulio ekonomikų, todėl dvišalis bendradarbiavimas yra labai svarbus, ypač kai kalbama apie naujas eksporto kryptis.

„Kinija labai rimtai žiūri į bendradarbiavimą su Lietuva, ypač žemės ūkio srityje, tikimės, kad jis ir ateityje  augs ir stiprės. Vieną dieną Kinijos rinka turėtų atsiverti lietuviškiems produktams, tad turite būti pasiruošę, kadangi esame didelė rinka, reikės didelių kiekių“, – sakė kadenciją baigiantis Kinijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Zengwen Liu, susitikęs su žemės ūkio viceministru Viliumi Martusevičiumi. „Lietuviški produktai yra aukštos kokybės ir atitinka Europos Sąjungos standartus, tikimės, kad jau netolimoje ateityje tuos produktus įvertins ir Kinijos vartotojai. Ieškodami naujų rinkų, vertiname Kiniją, kaip vieną iš svarbiausių mūsų partnerių“, – kalbėjo žemės ūkio viceministras.  Viceministras apgailestavo, kad galimą sėkmingą bendradarbiavimą su Kinija kol kas apsunkina eksporto sertifikatų tvirtinimo procedūros. Kinijos Generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracija jau yra patvirtinusi žuvų produktų eksporto sertifikatus, tačiau vis dar tebelaukiama galutinio lietuviškų pieno produktų sertifikatų patvirtinimo. Ambasadorius savo ruožtu pažymėjo, kad Kinijos žemės ūkio viceministrui ir jam yra tekę lankytis Lietuvos bendrovėse, kuriose gaminami pieno produktai, –  aukšto lygio gamyba jiems paliko teigiamą įspūdį.

          Žemės ūkio viceministras pakvietė Kinijos atstovus dalyvauti Pasauliniame pienininkystės kongrese, kurį Lietuva ketina surengti rudenį, bei tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2016“. Taip pat pasidžiaugė, kad tradiciškai Lietuvos įmonės dalyvaus tarptautinėje žemės ūkio parodoje Šanchajuje „Sial China 2015“  gegužės pradžioje.

          Prekyba su Kinija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2013 m. eksportas į Kiniją sudarė 4,3 mln. eurų.  Eksportuojami į Kiniją produktai: sušaldytos mėlynės, išrūgų milteliai, kviečių krakmolas, alkoholiniai gėrimai, paruošti ryžių ir kukurūzų gaminiai. 2014 m. pradėta eksportuoti naminių paukščių mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai,  taip pat ir galvijienos valgomieji mėsos subproduktai.


Žemės ūkio ministerijos informacija